رونمایی از قابلیت جدید یوتیوب

1

امروز دیگر دانلود از یوتیوب، به لپ تاپ و پی سی ها محدود نمی شوند. با عرضه ی اپلیکیشن های بوتیوب در تلفن های هوشمند، کاربران تلفن همراه بیش از پیش از این سرویس استفاده می کنند.
اما امروز یوتیوب قابلیت جدید را به اپلیکیشن های خود افزوده است که کاربران به واسطه ی آن می توانند ویدئوهای را در فضایی مشابه به فضای گفت و گو یا همان چت، با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند.

قابلیت جدید یوتیوب

قابلیت جدید یوتیوب

قابلیت جدید یوتیوب چیست؟

از آنجایی که فضاهای اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو در بسترهایی چون تلگرام و موبوگرام مهیاست، یوتیوب نیز قصد دارد تا بحث و گفتگوها در خصوص ویدیوهای منتشر شده را در پلتفورم خود نگه دارد. لازم به ذکر است که مکالمات در این پلتفورم ماهیت خصوصی دارند.
این بدان معنی است که کاربران می توانند دوستان مورد نظر خود که می خواهند یک ویدیوی به خصوص با آن ها به اشتراک گذاشته شود را با استفاده از مخاطبین تلفن همراه خود انتخاب نمایند. همچنین گزینه ای وجود دارد که به وسیله  لینک های اختصاصی، کابران می توانند از آن برای دعوت افراد بیشتری استفاده کنند.
همچنین گفتنیست که این اینک ها می توانند در پلتفورم های دیگر نیز به اشتراک گذاشته شوند تا کاربران بیشتری را به سمت استفاده و دانلود از یوتیوب بکشاند. این قابلیت جدید یوتیوب، می تواند از گفت و گوهای میان افراد با حداکثر 30 کاربر پشتیبانی کند.
همچنین شرکت کنندگان در بحث ها، می توانند نظرات خود را به صورت متن، اموجی، ارائه لینک از یک ویدیوی دیگر و یا ایجاد کلیپ های شخصی مختلف ارسال کنند که البته این قابلیت مدت هاست در سایر اپلیکیشن ها در اختیار کاربران وجود قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که یوتیوب پیش از این، این قابلیت جدید را در اختیار کاربران کانادایی قرار داده است و اکنون قصد دارد تا آن را به شکل جهانی عرضه کند. یوتوب همچنین یک تب به اشتراک گذاری را در پایین اپلیکیشن خود معرفی کرده است که به کاربر اجازه پیگیری مکالمات را می دهد.
گفتنیست که ین قابلیت جدید چالشی بزرگ برای گوگل محسوب می شود چرا که نحوه ی استفاده و استقبال کاربران از آن پیش بینی نشده است. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از این قابلیت تنها برای کاربران تلفن های همراه هوشمند و از طریق اپلیکیشن موبایل یوتوب قابل استفاده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. بی نام و نشان در

    البته این زمانی کاربردیه که کامل رفع فیلتر شه. من که زیاد ازش استفاده نمیکنم