رولت هندوانه ای برای شب یلدا

0

برای اینکه شب یلدا را به یادماندنی تر کنید، یک رول به شکل هندوانه درست کنید. لابد میپرسید چگونه؟ چاره ی کار در ادامه ی مطلب است.
همانطور که میدانید شب یلدا یکی از ویژه ترین شبهای ایرانیان است. خانواده ها در این شب دور هم جمع میشود، به گپ و گفت و خوردن انواع خوراکی ها مشغول میشوند و فال حافظی میگیرند. امروز خانمهایی که میزبان این شب هستند، از فینگر فودهای زیبا و خوشمزه برای پذیرایی از مهمانان خویش استفاده میکنند. حال چه بهتر است که این فینگر فود به شکل یک هندوانه باشد.

رولت هندوانه ای برای شب یلدا

رولت هندوانه ای برای شب یلدا

مواد لازم برای تهیه فینگر فود رولت هندوانه ای

تخم مرغ 4 عدد
شکر 80 گرم
آرد 90 گرم
شربت غلیظ 1 قاشق سوپخوری
رنگ خوراکی، قرمز و سبز

رولت هندوانه ای برای شب یلدا

رولت هندوانه ای برای شب یلدا

طرز تهیه:

در ابتدا، زرده تخم مرغ را کنید و ان را با نصفی از شکر و وانیل آنقدر بزنید تا کرم شود. بعد از آن سفیده را بزنید و مقدازی شکر را کم کم به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. در آخر زرده و سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. مایع را به دو قسمت تقسیم کنید به یکی از آنها رنگ قرمز و به دیگری سبز اضافه کنید و به آرامی روی آنها با الک آرد بپاشید و آرد را با آنها مخلوط کنید. (اگر دوست دارید روی رولت طلایی شود 1 قاشق شربت را در آخر به آن اضافه کنید).
سینی فری آماده کرده و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. در یک طرف سینی مایع قرمز رنگ و در طرف دیگر مایع سبز رنگ خود را بریزید و در داخل سینی پخش کنید. دو قاشق غذاخوری از مایه سبز را نگه داشته، کمی دیگر به آن رنگ سبز اضافه کنید تا کاملاً تیره شود و سبز پر رنگی داشته باشید. این مایع تیره تر را درون قیف بریزید و روی مایه کیک سبز رنگ خطوط نامنظمی مانند خطوط هندوانه بکشید.
بقیه ی کار مانند درست کردن یک رولت معمولیست. روی لایه ی سبز را خامه بکشید سپس لایه ی قرمز رنگ را روی خامه قرار دهید. این لایه ها را به آرامی رول کنید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. بعد از آن میتوانید با چاقویی تیز آنها را برش داده و رولت هندوانه ای شکل خود در طرفی زیبا بر روی میز فلزی قرار داده و آن را آماده ی سرو کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند