روشی ساده برای جلوگیری از هک موبوگرام

0

طبق ادعای مدیران تلگرام به ویژه پاول دورف هیچ تضمینی برای امنیت نسخه های غیر رسمی تلگرام نظیر موبوگرام وجود ندارد و تنها نسخه ی اصلی است که اطلاعات کاربران را در امنیت کامل نگاه می دارد. در مطلب “پائول دروف؛ امنیت موبوگرام را تایید نمیکنم” به طور کامل به این موضوع پرداختیم. اما به گفته ی کارشناسان در ایران همانقدر که احتمال هک موبوگرام وجود دارد برای تلگرام نیز وجود دارد و ادعای دورف صحت ندارد.

هک موبوگرام

هک موبوگرام

راههای مختلفی برای هک موبوگرام و تلگرام و سایر نسخه های غیر رسمی تلگرام وجود دارد که تنها با آگاه بودن کاربر می توان از آن جلوگیری کرد. یکی از راههای هک کردن و دست یابی به اطلاعات مسنجر مربوطه این است که شما هنگام لاگین شدن در گوشی موبایل خود، به جای وارد کردن شماره موبایل خودتان، شماره موبایل طرف مقابل را ثبت کنید. در این صورت اگر به گوشی موبایل طرف مقابل دسترسی داشته باشید می توانید کد تاییدیه که به شماره ی او ارسال شده را برداشته و در گوشی موبایل خود وارد کنید. به این ترتیب شما به راحتی با گوشی موبایل خود به مسنجر شخص دیگری دسترسی پیدا کرده اید.
خوب این روش هک کردن تنها در صورتی امکان پذیر است که شما به گوشی موبایل طرف مقابل دسترسی داشته باشید. این احتمال بسیار زیاد است که افراد با این روش توسط نزدیکانشان هک شوند. از این روی توسعه دهندگان تلگرام و موبوگرام راهی برای جلوگیری از هک به این روش را پیش روی کابران گذاشته اند. در تظیمات امنیت مسنجر بخشی مربوط به تنظیم کد تایید هویت دو مرحله ای وجود دارد که اگر آنرا تنظیم کنید احتمال هک شدن با این روش کاملا از بین می رود.

در اینجا تنظیمات کد دو تایید هویت دو مرحله ای در موبوگرام را برای جلوگیری از هک موبوگرام قرار می دهیم:

در بخش تنظیمات موبوگرام وارد شده و روی قسمت حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید. در صفحه ی باز شده روی تایید دو مرحله ای کلیک کنید. در این قسمت وارد صفحه ی تنظیم گذرواژه ی اضافی می شوید که به شما اجازه می دهد علاوه بر کد تاییدی که به شما پیامک می شود یک رمز دیگر را که برای ورود الزامی است تعیین کنید.
خوب روی تنظیم گذرواژه ی اضافی کلیک کرده و برای مسنجر خود یک رمز عبور مطمئن تعیین کنید. سپس سیستم از شما می خواهد رمز عبور را تکرار کنید. پس از آن از شما می خواهد عبارتی که رمز عبور را به یاد شما می اندازد تایپ کنید. در آخر از شما یک ایمیل معتبر می خواهد. پس از وارد کردن ایمیل و تایید از شما می خواهد برای تکمیل راه اندازی تایید دو مرحله ای ایمیل خود چک کنید.
با ایجاد این رمز عبور دیگر شخص به راحتی نمی تواند با یک کد تایید وارد مسنجر شما بشود و احتیاج دارد یک رمز دوم دیگر را که فقط خود شما از آن اطلاع دارید وارد کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند