روستاهای اطراف قشم آب شرب خواهند داشت

0

در حالی که جزیره ی قشم به واسطه ی جاذبه های گردشگری و هتلهای گردشگرپذیر قشم، از شرب برخوردار هستند، تعدادی از روستاهای اطراف این جزیره ی زیبا، همچنان از این نعمت بی بهره مانده اند.
به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حمیدرضا مومنی شامگاه سه‌شنبه در بازدید از منطقه غرب جزیره قشم با بیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند اقدام و عمل است اظهار داشت: آب یکی از منابع بسیار مهم و حیاتی است که در زندگی روزمره انسان‌ها نقش بسیار مهمی دارد و وجود آب همانند هوا برای ادامه حیات و زندگی انسان ضروری است.
وی با بیان اینکه مردم در جزیره قشم قدردان آب هستند و در مصرف آن صرفه جویی می‌کنند افزود: با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و اداره آب و فاضلاب روستایی هرمزگان مشکل آب شرب بیش از ۱۰ روستا در غرب جزیره قشم مرتفع خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه اداره آب و فاضلاب روستایی هرمزگان جهت ترمیم شبکه آب‌رسانی و احداث مخزن در این منطقه اقدام کند خاطر نشان کرد: سازمان منطقه آزاد قشم نیز آمادگی دارد آب مورد نیاز را با توجه به نیاز منطقه تولید و در اختیار مردم قرار دهد.
مومنی تصریح کرد: با هماهنگی که به‌عمل خواهد آمد مردم بیش از ۱۰ روستا از آب شرب لوله‌کشی استاندارد با قیمت رسمی و مناسب برخوردار خواهند شد.
در این بازدید معاون فنی و عمرانى، مدیرعامل شرکت‌ آب‌ و برق، مدیر امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و معاون شرکت آبفاى روستایی هرمزگان، رئیس آبفای روستایی قشم، رئیس اداره راه و شهرسازی قشم و جمعی از اعضای شورای اسلامی روستاها، بخش‌ها و معتمدین محلى در غرب جزیره قشم حضور داشتند.
به گزارش فارس از قشم، مردم بیش از ۱۰ روستا در غربی‌ترین نقطه جزیره قشم نه‌تنها از آب شرب لوله‌کشی مناسب برخوردار نبوده بلکه مدتی است از کمبود و گرانی آب شرب نیز گلایه‌مند هستند و طی هفته اخیر جمع زیادی از شوراهای اسلامی این منطقه با حضور در آب‌ و فاضلاب روستایی هرمزگان پی‌گیر رفع مشکلات و خروج از این بحران بودند که در بازدید امروز قول‌های مساعدی از سوی مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم و آبفای روستایی هرمزگان داده شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند