رها شده در قطب

0

برخی مقاصد گردشگری هستند که برای حضور در آن ها می باید واجد شرایط خاصی باشید و تنها قصد گردشگری و سفر به آن نقطه کافی نخواهد بود. به طور مثال تور شمال کانادا، گردشگران را به داخل سرزمین قطبی پرتاب می کند.
با این تور به جایی می روید که هوا به طرز غیر قابل تصوری سرد می باشد. در این منطقه هدف گردشگری برگزاری تورهای برفی و یخی می باشد. تورهایی که در این ناحیه ی قطبی از کانادا می توانید در آن ها شرکت کنید، در هیچ جای دیگر دنیا مشابه ندارند.

شمال کانادا

شمال کانادا

اما چیزی که مهم است آمادگی پیش از شرکت در این تورهای مناطق برفی و یخی کاناداست. برای شرکت در این تورها می باید در کلاس های فشرده ای که آمادگی لازم را به توریست ها می دهد، حضور پیدا کرده و خود را برای یک ماجراجویی طولانی و هیجان انگیز آماده کنید.
به واقع توریست هایی در این گونه تورها شرکت می کنند، که گردشگری معمولی برایشان کافی به نظر نمی رسد و به دنبال تجربه ی موقعیت های خاص و منحصر به فرد هستند.
گردشگران پس از پرداخت مبالغی بین 2 تا 4 هزار دلار برای دو تا سه روز شرکت در این تورها و کلاس‌های توجیهی مربوطه، در قالب یک تیم و با استفاده از هواپیماهای مخصوص راهی مناطق نزدیک به قطب در شمال کانادا شده و پس از پیاده شدن از هواپیما و طی مسافتی معین روی زمین و توده‌های یخی، خود را به پناهگاه‌های یخی می‌رسانند که به علت سردی بیش از حد هوا هیچ گاه آب نمی‌شوند.

شمال کانادا

شمال کانادا

سفر در شرایط آب و هوایی بسیار وخیم به لحاظ سرما سپری می شود. حتی شرایط تا حدی بحرانی ست که هنگام ثبت نام در تورهای برفی و یخی یک رضایتنامه ی کتبی از شرکت کنندگان گرفته می شود تا مسئولیت هر گونه حادثه و یا حتی مرگ بر اثر سرما و یخ زدگی متوجه خودشان باشد.
اگر چه تجهیزات کافی و پوشش های کاملا گرم و مناسب در اختیار توریست ها قرار داده می شود اما سفر گردشگری به جایی ست که هیچ گونه پیش آگاهی مطمئن نمی توان بر آن داشت.

شمال کانادا

شمال کانادا

در کنار گشت و گذار در مناطق صعب العبور، در برخی مناطق امکان ماهی گیری با شکستن یخی بسیار ضخیم را خواهید داشت. برای آن دسته از گردشگرانی که جسورتر هستند، در برخی نقاط امکان شنا در آب یخ نیز البته با لباس مخصوص وجود خواهد داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند