رفت و آمد در تور دبی

1

اگر تصمیم دارید برای سفر خارجی آخرین فصل سال 1396، خرید تور دبی زمستان 96 را در برنامه داشته باشید، خوب است اطلاعاتی درباره ی شرایط دبی و به خصوص سرویس های حمل و نقل شهری کسب کنید، تا در دبی به راحتی در خیابان های مختلف رفت و آمد کرده و در وق و هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

وقتی به دبی وارد می شوید، وسایل حمل و نقل متنوعی وجود دارد که بنا به سلیقه ی خود می توانید از هر یک از این وسایل نقلیه استفاده نمایید.

مترو دبی

اما به جرات می گوییم که متروی دبی بهترین وسیله ی حمل و نقل در این شهر است. به خصوص اگر مقصد شما یکی از پاساژهای دبی باشد و یا قصد رفتن به یکی از مراکز مهم و مشهور را داشته باشید، حتما در نزدیکی آن مکان یک ایستگاه مترو وجود خواهد داشت که برای آمد و شد در نظر گرفته شده است.

به علاوه این که هزینه ی استفاده از مترو در دبی مانند بیشتر شهرها و کشورهای دنیا از ارزان ترین وسایل نقلیه محسوب شده و قطارهای مدرن و متعدد آن نیز باعث می شود تا زمان انتظار شما بسیار کوتاه باشد.

حمل و نقل در دبی | مترو دبی

حمل و نقل در دبی | مترو دبی

اتوبوس های دبی

اگر از مترو عبور کنیم، اتوبوس های دبی گزینه ی بعدی برای جا به جایی در سطح دبی خواهند بود.

به طور کلی در تمام خیابان های دبی به 79 ایستگاه اتوبوس می رسیم که با فاصله های منظم و استراتژیک نسبت به یکدیگر قرار گرفته اند. خود اتوبوس های دبی نیز مدرن و نو بوده و سیستم تهویه ی آن های شرایط مساعدی را برای مسافرانی که خط اتوبوسرانی را انتخاب کرده اند، فراهم می سازد.

توجه داشته باشید که اتوبوس های دبی نیز بخش زنانه و مردانه داشته و خانم ها می باید در قسمت جلویی اتوبوس وارد شده و جداگانه از آقایان قرار بگیرند.

حمل و نقل در تور دبی | اتوبوس های دبی

حمل و نقل در تور دبی | اتوبوس های دبی

قایق های چوبی دبی

اگر بخواهید از منطقه ی دیره به بر دبی بروید، با قایق های چوبی که در نهر دبی سوارتان می کنند، استفاده خواهید کرد. طولانی ترین زمان انتظار شما برای رسیدن یکی از این قایق های چوبی، 7 دقیقه محاسبه شده است.

قایق های چوبی که بین دیره و بردبی در حرکت هستند، هر روز از ساعت 5 صبح تا ساعات نیمه شب فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است که در این قسمت حمل و نقل دبی، توریست ها می توانند درخواست کرایه ی دربستی یکی از این قایق های چوبی را داشته و ناخدا دیگر کسی را سوار نخواهد کرد. چون در حالت عادی شما می باید تا پر شدن لنچ صبر کرده و سپس حرکت آغاز خواهد شد. در صورتی که تصمیم به کرایه ی دربستی لنچ های دبی داشته باشید، برای هر ساعت کرایه ی لنچ می باید چیزی در حدود 100 درهم بپردازید.

حمل و نقل در دبی | قایق های چوبی نهر دبی

حمل و نقل در دبی | قایق های چوبی نهر دبی

تاکسیرانی دبی DTC

و اما تاکسی دبی که محبوب ترین وسیله ی نقلیه از دید توریست هاست، نیز در دبی در دسترس مسافران می باشد.

تمام تاکسی های سرویس تاکسیرانی دبی DTC دارای تاکسی متر بوده و به محض وارد شدن شما به اتومبیل و شروع حرکت، تاکسی متر آغاز به کار می کند. البته در دبی برخی ماشین های شخصی نیز مثل ایران دست به مسافرکشی می زنند، که باید در این خصوص کاملا حواستان جمع بوده و در صورتی که خواستید از مسافرکش های شخصی استفاده کنید، حتما از قبل نرخ کرایه را با راننده هماهنگ کرده و سپس سوار شوید.

معمولا نیازی به این کار نخواهد بود، زیرا تاکسیرانی DTC در تمامی مراکز خرید و مکان های توریستی ایستگاه تاکسی داشته و همیشه تعداد اتومبیل های آن به اندازه ی کافی هست.

و همان طور که انتظار می رود، نرخ این تاکسی ها در ساعات نیمه شب تا صبح گران تر از ساعات معمول روز می باشد.

حمل و نقل در تور دبی | تاکسیرانی دبی

حمل و نقل در تور دبی | تاکسیرانی دبی

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. چقدر ایستگاه مترو خوشگلی هست. این عکسا واقعی هستن؟