ربات هایی که به جای پیک ها کار می کنند

1

ربات ها به زودی همه جا را می گیرند. به نظر می رسد که اگر در آینده ای نه چندان دور به انگلستان سفر کنید، چه با خرید تور گردشگری و یا چه برای بیزینس، به زودی ربات هایی را خواهید یافت که به جای پیک های موتوری در سطح شهر تردد خواهند.
این ربات های خودران که قرار است در لندن به شکل آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده اند، جایگزین تعدادی از پیک های موتوری شده اند و قرار است است به زودی نتایج آن بررسی شود.
بنا بر تحفیفات صورت گرفته، قرار است این ربات ها، در کاهش آلودگی و کاهش ترافیک نقش بسزایی را ایجاد کنند.

 

ربات هایی که به جای پیک ها کار می کنند

ربات هایی که به جای پیک ها کار می کنند

تاکنون که چند روز از شروع آزمایشی این ربات‌ها می‌گذرد، گزارش منفی منتشر نشده و این نشان می‌دهد که پژوهشگران انگلیسی در طراحی و ساخت این ربات‌های خودران کوچک نیز موفق شده‌اند.
این ربات ها می توانند بسته های پستی با وزن 10 کیلوگرم را جا به جا کنند. برای امنیت بسته ها، محموله ها درون درون محفظه مهر و موم شده‌ای در این ربات قرار گرفته‌اند و مشتری تنها با وارد کردن رمز ارسال شده به تلفن همراهش قادر خواهد بود بسته خود را از ربات تحویل بگیرد؛ این راهکارها به منظور ایجاد اطمینان در مردم است تا متوجه باشند که محصولات خود را در کمال صحت و بدون آسیب دیدن، تحویل می‌دهند و تحویل می‌گیرند
این ربات های خودران دارای 6 چرخ هستند و می توانند با سرعت 4 مایل در سات حرکت کنند که البته اندازه ی کوچک آنها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و خواهد گرفت.
این ربات ها 18 کیلوگرم وزن دارند و طول آنها به 70 سانتی متر و عرض آنها به 55 سانتی متر می رسد. طراحی زیبای این ربات‌ها یکی از دلایل مهمی است که مردم را به استفاده از‌ آنها تشویق می‌کند.

اشتراک:

۱ دیدگاه