راه های ثبت نام کارت سوخت

1

با بالا رفتن قاچاق سوخت، بعد از ۶ سال دولت تصمیم به صدور مجدد کارت سوخت بنزین و گازوئیل گرفت. استفاده از کارت سوخت بنزین و گازوئیل به زودی اجباری خواهد شد و بر همین اساس مالکین خودرو هایی که کارت سوخت ندارند، طبق جدول زمان بندی تنها تا ۲۴ آذر فرصت دارند تا از طریق دفتر های پلیس +۱۰ و دیگر سامانه های اینترنتی به صورت کاملا رایگان اقدام به ثبت نام کنند. از روز دو شنبه ۵ آذر ساعت ۸ به صورت الکترونیکی، مالکان خودرو و موتور سیکلت فاقد کارت سوخت می توانند در سامانه خدمات دولت همراه و اپلیکیشن خدمات دولت شروع می شود.
طی اطلاعیه ای، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: مالکین خودرو و موتور سیکلت فاقد کارت سوخت از روز ۵ آذر، ساعت ۸ به صورت الکترونیکی در سامانه خدمات دولیت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و اپلیکیشن خدمات دولت همراه با نصب آن در گوشی های هوشمند تلفن همراه در دسترس مردم قرار می گیرد.
این اطلاعیه می گوید: وارد شدن به ساماه های اینترنتی بر اساس آخرین رقم شماره سمت راست تلفن همراه مالکان خودرو، انجام و از فردا با شماره 99 آغاز می‌ شود. در هیچ کدام از این مراحل چه به صورت حضوری در دفاتر پلیس +۱۰ و چه به صورت اینترنتی هیچ احتیاجی به ارائه رمز های کارت بانکی نیست. این شرکت خبر قطعی شدن بازگشت کارت سوخت خبر داده است و سریعا، طی مدت ۲۱ روز برای ثبت نام کارت سوخت المثنی برای مالکین فاقد کارت سوخت معین کرده اند.

کارت سوخت

کارت سوخت

راه های ثبت نام کارت سوخت

سه روش برای ثبت نام کارت سوخت المثنی مشخص شده است. روش اول ثبت نام مالکین خودرو و موتور سیکلت که کارت سوخت ندارند، مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بود که از روز شنبه ۳ آذر ماه با در دست داشتن مدارک لازم می باشد.
دوش دوم ورود ه سامانه خدمات دولت همراه به آدرس www.mob.gov.ir و مراجعه به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات می باشد که این سامانه از ۵ آذر در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و ثبت اطلاعات نیز رایگان می باشد.
روش سوم هم دریافت و نصب رایکان اپلیکیشن خدمات دولت همراه و مراجعه به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی است. برای دریافت نسخه های اندروید و آی او اس می توانید به این چهار منبع مراجعه کنید.
• سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)
• ایران اپس(iranapps.ir)
• کافه بازار (cafebazaar.ir)
• اپ استور (appstore.ir)
طی این گزارش خودرو های نو شماره، کارت سوخت دارند و تنها کافیست مالکان برای دریافت کارت سوخت به دفاتر پست رجوع کنند. مالکین خودرو های قولنامه ای باید به دفاتر پلیس مراجعه کنند و تقاضا دهند. مالکان بیش از یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت باید مراحل ثبت نام را به ازای هر دستگاه خودرو یا موتورسیکلت با یک کارت بانکی دیگر تکرار کنند. مالکان خودرو یا موتور سیکلت دارای کارت سوخت که رمز آن را فراموش کرده اند، امکان بازیابی رمز برای آنها فراهم شده است و نیاز به ثبت نام ندارند. البته نحوه بازیابی رمز آنها در زمان آغاز استفاده از کارت سوخت اعلام می شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه