راهی آسان برای دریافت خلافی خودرو با بارکد

0
در گذشته استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن ، یکی از دغدغه‌های رانندگان به خصوص در زمان خرید و فروش خودرو محسوب می شد. مراجعه به پلیس+۱۰ و ایستادن در صف های طولانی مراحلی بود که باید انجام می‌ شد تا از خلافی خودروی خود با خبر شوند. اما امروزه این امکان فراهم شده است تا مردم بتوانند به صورت آنلاین از خلافی‌های خودروی خودتان مطلع شوند. همچنین می توان برای دریافت خلافی خودرو با بارکد نیز اقدام به پرداخت خلافی خودرو نمود.

 

دریافت خلافی خودرو با بارکد

دریافت خلافی خودرو با بارکد

دریافت خلافی خودرو با بارکد و اطلاعات گواهینامه

 

بهتر است با استفاده از اپلیکیشن پلیس راهور با عنوان “استعلام خلافی هوشمند”، خلافی خودروی خود را بررسی کنید:

استعلام خلافی هوشمند صفحه‌ی اصلی برنامه از چهار قسمت تشکیل شده است که به صورت واضح کاربر را راهنمایی می‌کنند؛

 •  بررسی خودکار خلافی با استفاده از “شماره ۸ رقمی بارکد پشت کارت”: با فعال کردن این قسمت، برنامه به صورت روزانه کاربر را از خلافی‌های خودرویش آگاه می‌کند.
 •  استعلام خلافی خودرو با استفاده از “شماره ۸ رقمی بارکد پشت کارت”
 •  استعلام نمره منفی با استفاده از “شماره ۱۰ رقمی گواهینامه”
 •  استعلام تصادفات با استفاده از “شماره ۱۷ رقمی VIN خودرو”؛ متاسفانه این قسمت در حال حاضر قابل دسترسی نیست.

مهم‌ترین و کامل‌ترین قسمت برنامه، “استعلام خلافی خودرو” است. در این قسمت اطلاعات جامع و کاملی از خلافی‌های خودرو در اختیارتان قرار می‌گیرد، ازجمله:

استعلام خلافی هوشمند

 •  تعداد کل تخلفات
 •  مبلغ کل تخلفات
 •  نوع هر تخلف
 •  مبلغ جریمه‌ی هر تخلف
 •  اطلاع از نوع ثبت تخلف، دوربین یا الصاقی (توسط پلیس)
 •  زمان وقوع تخلف
 •  مکان وقوع تخلف
 •  امکان پرداخت هر جریمه به صورت جداگانه با اتصال به درگاه بانکی

دریافت خلافی خودرو با بارکد

دریافت خلافی خودرو با بارکد

پرداخت خلافی خودرو با کد USSD

با هر مدل گوشی که دارید، می‌توانید با شماره‌گیری کد *110# خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

بعد از وارد کردن کد ۳ رقمی وارد مرحله بعد می‌شوید. در مرحله بعد ۴ گزینه وجود دارد به نام‌های ۱- پلیس +10، ۲- خدمات راهور ۳- کلانتری و پاسگاه ۴- پلیس آگاهی که باید عدد 2 یعنی گزینه خدمات راهور را وارد کنید.

پس از انتخاب گزینه 2، منوی 4 گزینه ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار میشود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

در این مرحله 2 انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد 1 را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد 2 را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

گرفتن خلافی ماشین با SMS

گرفتن خلافی ماشین با SMS یکی دیگر از روشهایی است که در هر زمان و مکانی میتوانید برای بررسی میزان جریمه خودرو استفاده نمایید. شماره پیامک خلافی ماشین از یک شماره به سه شماره ارتقا یافته است بنابراین برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به یکی از سه شماره پیامک خلافی ماشین به شرح ذیل ارسال نمایید.

۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰
۳۰۰۰۵۱۵۱
۱۱۰۰۰۵۱۵۱

اس ام اس خلافی ماشین شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد. میتوانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی ماشین برای پرداخت جریم توسط یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت‌ خوان و کدهای USSD) اقدام نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند