راهنمای سفر به چین, نکاتی مهم قبل از سفر

0

کشور چین با وجود جاذبه های طبیعی، تاریخی و مدرن شگفت انگیزی که دارد، جز پنج مقصد محبوب گردشگری در دنیا محسوب می شود.  تورهای چین در ایران نیز بازار پر رونقی دارند که اغلب به مقصد شهرهای پکن، شانگهای و گوانجو برگزار می شوند. اگر قصد سفر به کشور چین را دارید راهنمای سفر به چین را با دقت مطالعه کنید، چراکه سفر به این سرزمین عجیب نیاز به دانستن نکات بسیار مهمی را دارد. در ادامه  نکات بسیار عجیب در مورد چین که پیش از سفر به آن باید بدانید را برای شما قرار می دهیم:

تور چین جاذبه های چین

تور چین جاذبه های چین

1-    اولین نکته ی مهم درمورد زمان سفر به چین است که هرگز نباید در طول تعطیلات ملی و رسمی به این کشور سفر کنید. علت این توصیه این است که مردم چین تنها در زمان تعطیلات رسمی فرصت سفر و گردشگری پیدا می کنند، از این روی در این زمانهای خاص با سیل جمعیت چینی در اماکن توریستی مواجه می شوید که این می تواند برای شما ناخوشایند باشد. در ضمن تعطیلات چینی جای ثابتی در تقویم ندارند و اغلب قمری محاسبه می شوند، بنابراین با تقویم به روز شده به چین سفر کنید که با تعطیلات رسمی چینی روبه رو نشوید.

راهنمای سفر به چین

راهنمای سفر به چین

2-    در سفر به چین زبان انگلیسی به هیچ وجه نمی تواند شما را کمک بکند چراکه چینیهای عزیز به زبان خود پایبند هستند و کمتر می توانید کسی را پیدا کنید که اندکی به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد. این موضوع شامل حال کارمندان هتل محل اقامت شما نیز می شود. از این روی قبل از سفر به چین لازم است چندین کلمه یا عبارت کاربردی برای سفارش غذا، کرایه تاکسی و خرید و غیره را گرچه خیلی سخت است یاد بگیرید. توصیه ی ما به شما نصب اپلیکیشنهای مختلف گردشگری برای ترجمه است که در بازار زیاد به چشم می خورند.
3-    مردم این کشور معمولا در یک ساعت مشخص غذا صرف می کنند. یعنی وعده های غذایی زمان مشخصی دارند که در این زمانهای خاص رستورانها مملو از مردم بومی می شوند. بنابراین اگر توانستید با غذاهای عجیب چینی کنار بیادید، یافتن رستوران خلوت یا پیدا کرن صندلی خالی در رستورانهای مشهور کار چندان راحتی نیست.
4-    نکته ی مهم دیگر درباره ی هتلهای چین است که تمامی آنها مجوز پذیرایی از مهمانان خارجی را ندارند.  در کشور چین قانونی مبنی بر ثبت اجباری شهروندان خارجی وجود دارد، به همین دلیل برخی از هتلها این کار را انجام نمی دهند. هنگام رزرو کردن هتل، حتما چک کنید و ببنید که آیا عبارت “فقط برای اقامت شهروندان چینی” در برگه های ثبت نام و رزرو قید شده است یا خیر.
5-    مردم چین بسیار مهمان نواز بوده و با توریستها بسیار دوستانه و صمیمی رفتار می کنند. این زمانی مشکل ساز می شود که بخواهید از آنها آدرس بپرسید. یک چینی حتی اگر درست بلد نباشند آدرس بدهد چون مسافران خارجی و کمک کردن به آنها را خیلی دوست دارد، سعی می کند درست یا غلط به او آدرس بدهد. در صورت آدرس دهی غلط ممکن است کلی مسافر بی چاره از مسیر اصلی اش دور بشود.
6-    نکته ی مهم دیگر در سفر به کشور چین استفاده از سایتها و اپلیکیشنهای کاربردی نظیر فیس بوک یا سرویسهای گوگل مانند جی میل، یوتوب، گوگل مپ یا موتور جست‌وجو در این کشور خیلی پشتیبانی نمی شوند. از این روی در استفاده از این سایتها و برنامه های مهم ممکن است با مشکل روبه رو بشوید که اگر از وی پی ان استفاده بکنید ممکن است تا حدودی مشکل شما برطرف بشود. چینیها به برنامه ها و سایتهای بومی خود بسیار بها می دهند.

اشتراک:

نظرات بسته اند