راهنمای سفر به اسپانیا

0

اگر اندکی اطلاعات جغرافیایی داشته باشید می دانید که اسپانیا کشوری است واقع در جنوب غربی اروپا، هم مرز با کشور فرانسه و دریای مدیترانه از شرق و از غرب نیز با کشور پرتغال و تنگه ی جبل الطارق مرز مشترک دارند. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که بخواهید از هزینه های سفر به اسپانیا مطلع شوید و از این کشور زیبا دیدن فرمایید پس به شما توصیه می کنیم از خواندن ادامه ی این مقاله غافل نشوید.

سفر به اسپانیا

اسپانیا پس از فرانسه دومین و بزرگترین کشور غرب اروپا محسوب می‌شود. هم اکنون زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است  و این به علت کشورگشایی های این کشور در قرون گذشته است.

مردم کشورهای مختلف به علت وجود فستیوال های سالانه و مسابقات ورزشی مختلفی که در این کشور برگزار می شود و همچنین بازدید از موزه های درجه یک و جهانی این شهر تاریخی سفر به اسپانیا را به کشورهای دیگر ترجیح می دهند.

هزینه ی سفر به اسپانیا

قطعا شما وقتی می خواهید به شهر یا کشور دیگری سفر کنید ابتدا و در وهله ی اول از هرینه های سفر به آن کشور از راه های گوناگون اطلاع کسب می کنید. سفر به اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی سفر

در مورد هزینه ی سفر به اسپانیا مانند هر کشور دیگری باید گفت که این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند اقامت در یک هتل لوکس و درجه یک یا اقامت در یک هتل درجه پایین تر یا در مورد صرف غذا اگر غذا را خودتان درست کنید یا غذای محلی بخورید بالطبع هزینه ی کمتری می پردازید تا در یک رستوران شیک و مجلل بخورید.

رستوران ها

غذا خوردن در یک رستوران لوکس چیزی حدود 150 تا 200 یورو برایتان آب می خورد، هتل لوکس و مجلل نیز در همین حدود هزینه بر می دارد.

مکان و موقعیت هتل

انتخاب مکان هتل نیز از عوامل مهم تاثیر گذار در هزینه ی سفر به اسپانیاست. مثلا اگر شما هتلی اطراف مرکز شهر و نزدیک به مراکز خرید انتخاب کنید باید هزینه ی بیشتری نسبت به هتل های دورتر از مرکز شهر بپردازید.

حمل و نقل و ورودیه مکان های تفریحی

وسیله ی نقلیه ای هم که برای عبور و مرور در شهر استفاده می کنید می تواند از عوامل مهم تاثیر گذار در هزینه ی سفرتان باشد، مثلا اگر از تاکسی آن هم در شب استفاده می کنید هزینه ی بیشتری نسبت به مترو و اتوبوی باید بپردازید.

در کنار حمل ونقل باید مبلغی نیز برای ورودیه ی بازدید از موزه ها و مکان های تاریخی و کاخ های این کشور در نظر گرفت که تا 40 یورو پیش می رود.

فصل سفر

فصل سفر به اسپانیا نیز می تواند در هزینه ی سفرتان تاثیر بگذارد مثلا در بهار و پاییز که بهترین زمان سفر به اسپانیا و سرزمین آفتابی‌ست و گردشگران برای سواحل زیبای آن و تفریحات شبانه به این کشور می‌روند هزینه های سفر بسیار بالا می رود.

برخی دیگر مسابقات لالیگا را نمی‌توانند از دست دهند و دوست دارند دو ستاره حال حاضر فوتبال حهان یعنی مسی و رونالدو را مقابل هم در فصل مسابقات ببینند  و برای این منظور باید مبلغ زیادی را هزینه کنند.

خرید

شما می توانید قبل از سفرتان از مراکز خرید شهرهای اسپانیا همچون مادرید و بارسلون مطلع شوید و برای کاهش هزینه های خود از مراکز خرید ارزان قیمت تر و دارای تخفیفات ویژه خرید خود را انجام دهید. یکی از شهرهایی که می توانید در آن خرید با کیفیت ولی به صرفه انجام دهید شهر بارسلون و میدان کاتالونیا است که حول و حوش میدان می توانید خریدی انواع و اقسام کالاها را با قیمت مناسب پیدا کنید. اگر به اسپانیا سفر کردید حتما از این میدان دیدن فرمایید.

به طور کلی هزینه های رایج سفر به اسپانیا در فصول مختلف برای گردشگران متفاوت است ولی با هزینه کم و مناسب می توانید سفری خوب را برای خود و خانواده تان در این کشور رقم بزنید  و اوقات خوشی را سپری کنید. چنانچه قصد دارید در روزهای سرد زمستانی با خرید تور اسپانیا به این کشور سفر کنید، به وب سایت آژانس مسافرتی پارمیدا مراجعه کنید و تور مورد نظرتان را با بهترین قیمت خریداری کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند