راهنمای اخذ ویزای روسیه

0

ویزای توریستی روسیه ویزایی ای است که به افرادی داده می شود که می خواهند با تور روسیه به قصد سفر و گردشگری به این کشور بروند و مدت آن به صورت محدود و دو هفته ای می باشد. در مدت زمانی که ویزا اعتبار داشته دارد، متقاضی می تواند در کشور روسیه اقامت کند. خوبی سفر با تور روسیه آنست که مسافرین برای اخد ویزا روسیه نیازی به مصاحبه نداشته و حتی نیاز به حضور متقاضی برای گرفتن آن نیست. البته این برای کسانی است که برای تفریح قصد سفر دارند و برای کسانی که برای تجارت می روند، قوانین متفاوت است.
اولین اقدام برای اخذ ویزا، تهیه و تکمیل فرم تقاضای روادید می باشد. برای تهیه این فرم می توان به بخش کنسولی سفارت روسیه در ایران مراجع نمود. آدرس سفارت روسیه در ایران، تهران، خیابان نوفل ‌لوشاتو، شماره ٣۹ است.  ساعت کاری این مرکز یکشنبه تا پنج ‌شنبه ۱۷-۸ می باشد.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای روسیه شامل شناسنامه ایرانی، گذرنامه با تاریخ اعتبار حداقل 6 ماهه، یک قطعه عکس (زمینه عکس روشن و در ابعاد ۳*۴ تهیه شود و کاملا شبیه چهره فعلی فرد باشد)، بلیط رفت و برگشت باید قطعی شده و در اختیار متقاضی باشد،
لازم است بدانید ویزای روسیه به دو صورت عادی و فوری برای اشخاص صادر میشود. تفاوت آن ها در مدت زمان اخذ و هزینه آن ها است. به صورت عادی، یک هفته کار اخذ ویزا زمان می برد و قیمت آن چیزی در حدود سیصد و پنجاه هزار تومان است و در عوض ویزای فوری در مدت زمانی در حدود سه روز آماده می شود و قیمتی حدود ششصد هزار تومان دارد.
آدرس اینترنتی سفارت خانه روسیه: http://www.rusembiran.ru
تلفن های تماس: ۶۶٧٢٨٨٧٣-٠٢١ و ۶۶٧٢٨٨٧۴-٠٢١

ویزای روسیه

ویزای روسیه

اشتراک:

نظرات بسته اند