دیو چشمه کجاست؟

0

شاید به جرات بتوان زیباترین مناطق ایران را برای طبیعت گردی، در خطه ی شمالی کشور بیابید، جایی که در آن برای رزرو هتل و سوئیت، گزینه های زیادی را پیش رو دارید. امروز به جنوب شرقی نوشهر می رویم و شما را با دیو چشمه که از جاذبه های طبیعی دامنه های زیبای کوه است آشنا می کنیم.

دیو چشمه

دیو چشمه در در فاصله‌ی 55 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر در روستای«آستانکرود» بخش ییلاقی و کوهستانی کجور است که سالانه پذیرای شمار فراوانی از طبیعت‌گردان و گردشگران است.
برای بازدید از این جاذبه ی گردشگری می بایست به نوشهر بروید .شهرستان نوشهر از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه‌های البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به چالوس متصل است و ارتفاع آن از سطح دریا 2.9 متر است. نوشهر دو بخش مرکزی و کجور را دارد. کجور از مناطق مهم باستانی، مرکز رویان و پایتخت رستم‌دار است.
اما به غیر از این در نوشهر می توانید به دیدنی های دیگری هم دسترسی داشته باشید. جنگل زربین دو آب، باغ اکولوژی، ایستگاه قایقرانی خیرود،غارچلک، پرواز کایت، پارک جنگلی سی سنگان، دریاچه خضر نبی، پلاژ شهرداری نوشهر با نام منطقه نمونه‌ی گردشگری سیترا، پیست کارتینگ، روستای کجور، روستای کندلوس و بازار روز نوشهر از جاذبه‌های گردشگری نوشهر به شمار می‌رود.

روستای آستانکرود

برج آرامگاهی امامزاده طاهر مطهر، برج آرامگاهی سید علی کیاسلطان، برج آرامگاهی امامزاده حمزه رضا و نیز مجموعه‌ی فرهنگی کندلوس، جنگل سیسنگان، دریا و بندر(نوشهر) از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری نوشهر است.
چشمه گردو نام چشمه زلال با آب فراوان است که در فاصله پنج کیلومتری نوشهر مازندران در محلی به نام روستای سنگ تجن (قدیمی‌ترین نام شهرستان نوشهر) واقع شده است. چشمه گردو پرآب‌ترین چشمه در منطقه‌ی غربی استان است و به علت مناظر زیبای اطراف آن هر سال پذیرای مسافران فراوانی از اقصی نقاط کشور به این منطقه است که این چشمه آب شرب شهرستان‌های نوشهر، چالوس و روستاهای اطراف را تامین می‌کند.
سد خاکی آویدر در فاصله حدود 30 کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در مازندران قرار دارد. سد آویدر و دریاچه‌ی پشت آن در فاصله‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌ که در حقیقت متعلق به اداره‌ی آبیاری منطقه است و دریاچه پشت سد نیز برای تامین آب مورد نیاز زمین‌های زراعتی منطقه ایجاد شده ‌است.

اشتراک:

نظرات بسته اند