اگر دکمه هوم آیفون از کار افتاد

0

بعد از ورود آیفون 7 به بازار، اپل برای ایجاد تنوع و به کار بردن فناوری های جدید، برای حذف دکمه ی مکانیکی هوم اقدام کده است. این کمپانی راهکاری موقت را برای زمان از کار افتادن این دکمه که حالا کاملا لمسی شده، در نظر گرفته است.
درست است که در ابتدا استفاده از یک دکمه ی هوم ثابت که حالا به لمس و فشار حساس شده است، کمی عجیب به نظر میرسد، اما همین دکمه ویژگی هایی دارد به خصوص اگر از کار متوقف شود.
گفته میشود که اگر گوشی موبایل آیفون شما احساس کند که دکمه ی هوم شما دچار مشکل شده است، این موضوع را به شما با یک هشدار «دکمه هوم شما به تعمیرات نیاز دارد» اطلاع می‌دهد و به صورت موقت راهی را با استفاده از ایجاد یک دکمه هوم بر روی صفحه نمایش پیشنهاد می‌کند.
درست است که این جایگزین نمیتواند شما را از بردن به تعمیرگاه موبایل مصون دارد، اما دست کم میتوانید تا هنگامی که برای تعمیر موبایل خود اقدام میکنید، با روشی کاملا عادی از تلفن خود استفاده کنید.
این تکنولوژی ممکن است به دلیل گزارش‌های اپل مبنی بر خراب شدن دکمه فیزیکی باشد. هرچند فهمیدن اصرار اپل برای جایگزینی دکمه ثابت دشوار نیست. زیرا نه تنها این فناوری جدید، پشتیبانی لمسی قابل تنظیم دارد، بلکه از لحاظ تئوری در طراحی جدید احتمال شکسته شدن کمتر است، زیرا فشاری برای کلیک کردن به آن وارد نمی‌شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند