دو راه ساده برای کاهش وزن

1

فصل تابستان از راه رسیده است و شاید شما بخواهید در لباس های نازک تابستانی، خوش اندام تر به نظر برسید. پس بهترین راه بهره بردن از رژیم های لاغری است.
اما در این مطلب قصد داریم به جای رژیم های سخت و طاقت فرسا و ورزش های سنگین، به شما می گوییم که تنها با یک اصول ساده، به راحتی به وزن ایده آلتان برسید.

 

این دو نکته را برای کاهش وزن در نظر داشته باشید

فیبر

فیبر

فیبر بیشتری مصرف کنید:

گفته های آنسل خبر از این می دهند که فیبر یکی از بهترین مواد غذایی برای انسان به شمار می رود اما عموم مردم در سراسر جهان فقط نیمی از مقداری که باید (۲۵ گرم برای زنان بزرگسال و ۳۸ گرم برای مردان) را در طول روز مصرف می کنند.
فیبر یکی از مهم ترین مواد مغذی برای کنترل اشتها است. فیبر همانن اسفنج عمل می کند، یعنی شما پس از مصرف فیبر، در معده باز می شود و فضای معده را اشغال می کند و این سبب می شود شما تا برای مت طولانی تری احساس سیری داشته باشید و در نتیجه کمتر غذا بخورید.
ضمنا فیبر سبب می شود که باکتری های غذا در معده تقویت شده و رشد کنند. باکتری هایی است که هورمون های گرسنگی را در حالت سیری نگه می دارند.
ضمنا فیبر غیر قابل هضم است و جذب بدن نمی شود و در نتیجه کالری اضافه ای وارد بدن نمی شود.

آنسل همچنین بیان داشته که بر طبق یافته های علمی جدید، فیبر می تواند کالری های دیگر را به خود جذب کرده و از گوارش آن ها پیشگیری نموده و در نهایت از بدن دفع نماید. به این ترتیب، از دیگر خواص فیبر باید به دفع کالری های اضافه اشاره کرد.
شما می توانید با مصرف انواع لوبیاها، آجیل، انواع توت ها، دانه های سبوس دار و غلات فیبر زیادی را به بدن خود برسانید.

کاهش وعده غذا

کاهش وعده غذا

غذاهای هر وعده ی خود را کم کنید.

در این ارتباط آنسل می گوید که هنگامی که غذای زیادی رو به روی شما باشد، شما هم به مراتب بیشتر از حد مورد نیاز غذا می خورید. . به طور مثال، وقتی یک بشقاب پر برنج در مقابلتان است، شاید فقط یک سوم از آن کافی باشد اما شما بر حسب عادت همه محتویات بشقاب را میل می کنید.
برای کمتر غذا خوردن، بهتر ست که به اندازه ی استاندارد غذا رو به روی خود قرار دهید تا تنها به میزان لازم کالری مصرف کنید و در نتیجه کاهش وزن را تجربه کنید و سوختن چربی راحت تر صورت بگیرد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. چی میشد یه دکمه ای وجود داشت تو تنمون هرچی می خوریدیم بعدش می تونستیم درش بیاریم؟! 😐