دماغه ی کالیاکرا در بلغارستان

0

شهر وارنا پس از شهر صوفیه، جذاب ترین شهری ست که در تور بلغارستان تابستان 96 به بازدید از آن خواهید رفت.

برنامه ی گشت در وارنا به اندازه ی گردشگری صوفیه پر و پیمان بوده و این شهر ساحلی تا حدودی شادتر و نشاط آورتر از شهر صوفیه نیز خواهد بود.

برای مشاهده ی انواع تورهای بلغارستان به http://www.parmidatours.com/tour/bulgaria سر بزنید.

در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر وارنا، دماغه ای به نام دماغه ی کالیاکرا وجود دارد که از منظر تاریخی، فرهنگی و فضای طبیعی مورد توجه قرار دارد.

تور بلغارستان و سفر به دماغه کالیاکرا در نزدیکی وارنا

تور بلغارستان و سفر به دماغه کالیاکرا در نزدیکی وارنا

در این دماغه انواع پرندگان دریایی را مشاهده خواهید کرد و به جرات می توان گفت این نقطه خرافی تر و افسانه ای ترین نقطه ی بلغارستان به شمار می رود. این دماغه جایی ست که افسانه های زیادی درباره ی بناهای آن دهان به دهان شده است.

گونه های حیوانی دماغه ی کالیاکرا بلغارستان

همان طور که پیش تر گفتیم در این دماغه انواع پرندگان دریایی دیده می شوند. به جز این دلفین ها و غازهای سیاه را نیز مشاهده خواهید کرد. شاهین اروپایی و سنگ چشم خاکستری که در شمار پرندگان کمیاب و در واقع نایاب هستند، نیز در دماغه ی کالیاکرای بلغارستان یافت می شوند.

در این دماغه در مواقع مشخصی از هفته، انواع نمایش های رقص روی آتش و راه رفتن روی ذغال داغ و دیگر نمایش های مهیج برگزار می شود که اغلب برای جمع کردن توریست ها بسیار موفق بوده اند.

دماغه کالیاکرا بلغارستان

دماغه کالیاکرا بلغارستان

آثار تاریخی دماغه ی کالیاکرا

از معروف ترین آثار تاریخی به جا مانده در دماغه ی کالیاکرا، دیوارهای قدمی و منبع آب و همین طور حمام دوبروتیتسا می باشند. دوبروتیتسا حاکم این منطقه در زمان قرون وسطی بود.

علاوه بر این فانوس دریایی که در سال 1855 توسط یک شرکت عثمانی در این دماغه ساخته شد، نیز امروزه محلی جذاب برای گردشگران محسوب می شود.

تور بلغارستان و سفر به دماغه کالیاکرا

تور بلغارستان و سفر به دماغه کالیاکرا

اشتراک:

نظرات بسته اند