دلایل قانع کننده برای سفر زمستانی اروپا

0

در هر فصلی از سال اروپا دیدنی های خود را دارد و نمی شود گفت کدام فصل بهترین است برای سفر به اروپا. به طوری که شاهدش هستیم تور اروپا زمستان ۹۷ مورد استقبال قرار گرفته است بنابراین نمی شود گفت که تنها تابستان برای سفر به اروپا مناسب است. از طرفی برخی مزیت هایی که سفر در زمستان دارد باعث شده تا توجه گردشگران به تور زمستانی اروپا جلب شود.

معمولا در زمستان وقتی که هوا سرد است کمتر کسی از خانه گرم و نرمش بیرون میرود و راهی مناطق سردسیر می شود به این دلیلی توریست های سایر کشورها کمتر راهی اروپا می شوند و زمینه برای آنهایی که قصد سفر ارزان به اروپا را دارند فراهم می شود.

زمانی که مشتری کم باشد هتل ها و شرکت های مسافرتی و رستوران ها ناچارند برای جذب توریست های موجود تخفیف هایی را در خدماتشان در نظر بگیرند. به این ترتیب شرایط سفر ارزان فراهم شده است فقط لازم است کمی چانه زنی کنید که ایرانی ها در این کار استادند.

اروپا در زمستان خلوت است!

اروپا در حالت عادی و بدون توریست هم شلوغ است و خیابان های شلوغی دارد. اما زمانی که هوا سرد است کمتر کسی حاظر می شود بیرون از خانه بیاید و در خیابان ها پرسه بزند و همیطور توریست های کمتری سفر زمستانی اروپا را در برنامه کارشان قرار می دهند به جز آنهایی که عاشق اسکی و تفریحات برفی هستند که جای آنها هم مشخص است کوهپایه های آلپ!

در این شرایط سفر به اروپا می تواند بسیار لذت بخش تر از زمانی باشد که شهر ها شلوغند و جای سوزن انداختن نیست. زمانی که میخواهید از جاذبه ای دیدن کنید لازم نیست برای خرید بلیت در صف بایستید یا آنکه برای عکس گرفتن در کنار اثری هنری یا تاریخی امکانش هست که آنقدر خلوت باشد که کسی اطرافتان نباشد! خلوت بود یکی از مزایای سفر زمستانی اروپا است که در سایر فصل ها وجود ندارد.

هزینه های کمتر برای بلیط هواپیما

در زمستان شرکت های هواپیمایی هم میدانند ماجرا چیست بنابراین در رقابتی نفسگیر سعی دارند بلیط هایشان را در کمترین سطح قیمتی نگه دارند تا آن تعداد مشتری اندک هم که وجود دارد را ازدست ندهند. با جستجویی در وب خواهید دید که برای هر روزی که بخواهید می توانید بلط هواپیما رزرو کنید این نشانه خلوت بودن سفر های هوایی به اروپا در زمستان است. در حالی که اگر تابستان بخواهید سفر کنید لازم است تا هفته ها قبل بلیت خود را رزرو کنید آنهم با قیمتی که شرکت های هوایی بر آن گذاشته اند و جای تخفیف هم وجود ندارد. اگر از آندسته افرادی هستید که لحظه آخری هستند هم امکان دارد بلیط هواپیما را در زمستان نصف قیمت تهیه کنید.

مزایای سفر زمستانی اروپا

مزایای سفر زمستانی اروپا

هزینه کمتر برای اقامت در هتل ها

به راستی که هتل ها و بحث اقامت در سفر همه بودجه سفر را صرف خودش میکند. اقامت در اروپا اصلا ارزان نیست اما در زمستان که توریست های کمتری وجود دارند ماجرا فرق دارد. هتلداران به خوبی میدانند نباید مشتری ها را از دست بدهند چون اتاق های خالی برایشان هیچ سودی ندارند. بنابراین اگر کمی زیرک باشید می توانید هتلی رزرو کنید که هم لوکس باشد و هم ارزان. سایت های مسافرتی مثل تریپ ادویزر مکان خوبی برای مقایسه و رزرو هتل هتلی مناسب هستند.

آب و هوای متنوع در سفر زمستانی اروپا

اروپا همه جایش سرد و یخبندان نیست اگر به پرتقال یا قبرس و یونان رفته باشید میدانید که اصلا زمستان های سردی ندارند و حتی در سواحل این کشورها می شود بعد از شنا آفتاب هم گرفت! اما اگر در همین زمان به فنلاند و سوئد یا اتریش بروید همه جا را پر از برف خواهید دید. در کشورهایی مثل آلمان هم آب و هوای مناسب تری حاکم است بسته به نوع تفریحی که می خواهید و شخصیت خودتان که سرما دوست هستید یا گرمایی امکان انتخاب انواع مقاصد در سفر زمستانی اروپا وجود دارد.

خرید از بازار کریسمس

با آغاز فصل سرد سال سال نوی میلادی هم شروع می شود کشورهای اروپایی رنگ و بوی عید به خود میگیرند و بازارهای فراوانی در سرتاسر اروپا برای خرید سال نو خودشان را آماده می کنند. گاهی تخفیف های ۵۰ درصدی در بازارهای بزرگ همه را به سمت خودشان می کشانند که فرصت خوبی است تا سوقاتی های سفر را با نصف قیمت تهیه کنید. از خرید و بازارهای کریسمسی که بگذریم به فستیوال ها و جشن هایی میرسیم که به مناسبت سال نوی میلادی در اروپا برپا هستند. اگر در روزهای آغازین سال نو در هر جای اروپا باشید احتمالا می توانید در این جشن ها شرکت کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند