دلایل افزایش قیمت محصولات ایران خودرو

0

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، مصطفی خان‌کرمی؛ گفت: تمام محصولات گروه صنعتی ایران خودرو صرفا با قیمتهای مصوب خرداد ماه ۱۳۹۵ شورای رقابت عرضه می‌شوند و هیچ محصولی با قیمت بیش از مجوزهای قانونی عرضه نشده است.

خان کرمی درباره اینکه افزایش قیمت محصولات ایران خودرو به چه دلیل بوده افزود: قیمت خود خودروها افزایش پیدا نکرده است. اما شاخصهای دیگری وجود دارد که با افزایش قیمت آنها به طور کلی بر قیمت خودرو هم تاثیر می گذارد.

همانطور که مطلعید ابتدای امسال شاخصهایی چون بیمه شخص ثالث، هزینه های شماره گذاری و … افزایش قیمت داشتند که اینگونه موارد بر قیمت نهایی خودرو بی تاثیر نیستند.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود خودروسازان علت افزایش ۳۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی محصولات را افزایش ۵۰ تا ۷۰ هزار تومانی نرخ بیمه خودرو عنوان کرده‌اند ‌کذب است و پیگیری‌های حقوقی درباره این اظهارات غیرواقعی انجام خواهد شد.

مصطفی خان‌کرمی افزود: همچنین در سال گذشته برای فروش محصولات ایران خودرو طرح های تشویقی و تخفیف هایی ارائه شده بود که امسال برخی از آنها حذف شده اند و این خود میتواند روی افزایش قیمت برخی محصولات تاثیر گذار باشد.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرودر پایان بیان کرد: در سالهای اخیر شورای رقابت بر تعیین قیمت خودروها نظارت کامل دارد و معیار های مختلفی را در این زمینه مد نظر میگیرد.

به طوری کلی با افزایش بیمه های خودرو و … باید انتظار داشت تا قیمت تمام شده خودرو زمانی که به دست مشتری برسد کمی افزایش داشته باشد. اگر کنجکاوید تا قیمت جدید بیمه های خودرو را بدانید؟ برای محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند