با این دستبند، می توانید ذهن ها را بخوانید

0

ذهن خوانی همیشه برای همه ی افراد جذاب بوده است، اینکه بدانیم در فکر فرد مقابلمان چه چیزی می گذرد، برای خود عالمی دارد. برای این کار هم دست به کارهای

مختلفی می زنیم.
اما خبر این است که تکنولوژی در این مورد هم به کمک ما آمده است و اکنون می توان گفت دیگر ذهن خواهی یک رویا نخواهد بود.

دستبد ذهن خوان

بنا بر گزارش های منتشر شده، شرکت CTRL-labsدر حال بررسی نسخه آزمایشی دستبند هوشمندی است که می تواند فکر و دستورا های ذهنی کاربران را بخواند.
به گزارش وب سایت phonearena، شرکت سازنده و توسعه‌دهنده مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر که موسسه CTRL-labs را نیز اداره می‌کند، اکنون توانسته است دستبندی را بسازد که بر می تواند در ذهن خوانی موفق عمل کند.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است و می تواند با استفاده از یک رابط کاربری عصبی که برای آن تولید شده است، همانند ماشینی که از هوش مصنوعی برخوردار شده است، فکر و ذهن کاربران را بخواند.
به گفته جاش وولف، موسس شرکت لوکس کاپیتال، رویای همیشگی انسان‌ها به راستی تحقق یافته است و اختراع چنین گجت شگفت‌انگیزی به طور قطع تحولات عظیمی را در عرصه تکنولوژی به وجود خواهد آورد.
گفته می شود این گجت هوشمند می تواند به راحتی ایده ها تفکرات انسان را بخواند ،تشخیص دهد و حتی آن ها را روی نمایشگر ثبت کند.
یکی از متخصصان تیم طراحان در اثبات کار کردن این دستگاه می‌گوید: با مشت کردن یکی از دستانم و فکر کردن به باز کردن مشت، دستم پس از چند ثانیه به صورت مجازی باز شد.
به نظر می رسد اکنون رویا خوانی و فکر خوانی دیگر در حد یک رویا باقی نمانده است و کمپانی های بزرگی مانند آمازون، اسپارک کپیتال و ولکان کپیتال با سرمایه گذاری بر این پروژه، محصولی نوین را خلق کرده اند.

اشتراک:

نظرات بسته اند