در مقدار مصرف این ادویه ها زیاده روی نکنید

0

گاهی ما برای خوش طعم کردن غذاهایی که بر سر میز غذاخوری زیبا که برای خانه ی خود خریداری کرده ایم، از ادویه هایی استفاده می کنیم که اتفاقا برای سلامتی مفیدند. در فرهنگ‌های مختلف گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.
ادویه را بخشی از یک گیاه معطر تعریف می کنند که می تواند تنه درخت ( دارچین )، میوه ( فلفل سیاه ) و یا دانه ( جوزهندی ) باشد و بصورت درسته، خرد یا پودر شده برای عطر و رنگ بخشیدن به غذا مورد استفاده قرار می گیرد.
هر چند مقدار ادویه ای که در هر وعده با غذا مصرف می کنیم کم است، ولی ادویه جات تنوع طعم و رنگ فوق العاده ای به غذاها می دهند. این ادویه ها توسط انجمن ملی سرطان به عنوان مواد ضد سرطان معرفی شده است:پونه ، آویشن ، رُزماری یا اَکلیل کوهی ، رازیانه ، زردچوبه ، زیره سیاه ، بادیون ، گشنیز، زیره سبز و ترخون . با اندازه گیری میزان آنتی اکسیدان ها مشخص شد، مواد آنتی اکسیدانی موجود در پونه حتی از ویتامین E ( یک آنتی اکسیدان قوی ) هم برای سلامتی بدن مفیدتر است. بعضی ازانواع مشابه این ادویه جات مانند زیره سبز ، رازیانه ، ترخونوزیره سیاه حاوی موادی بنام تِرپن هستند که مانع از رشد تومورها شده و مقدار کلسترول خون را کاهش می دهند. به ویژهترخون خاصیت ضد سرطانی خوبی دارد.
اما استفاده ی زیادی از برخی از این ادویه ها برای بدن می تواند مضر باشد. با ما باشید تا در ادامه ی مطلب با برخی ها از ادویه ها که مصرف زیادی آن برای بدن مضر است، آشنا کنیم.

در مقدار مصرف این ادویه ها زیاده روی نکنید

در مقدار مصرف این ادویه ها زیاده روی نکنید

مصرف زیاد این ادویه ها برای بدن مضر است.

ادویه مواد گیاهی استفاده شده به منظور عطر و طعم دهی به مواد غذایی هستند و از برخی از آن‌ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز استفاده می‌شود. بی تردید همه ی ما می دانیم که ادویه ها دارای خواص بیشماری هستند که برایمان مفیدند، ادویه هایی مانند زنجبیل، زردچوبه، جوز هندی، دارچین و فلفل! مصرف این ادویه ها می توانند برای کسانی که دارای بیماری های خاص هستند و دارو مصرف می کنند، مشکل ایجاد کنند.

جوز هندی

جوز هندی یکی از ادویه های بسیار خوشمزه ای است که برای خوش طعم کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرد. اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد، چرا که سبب ایجاد توهم می شود.
این ادویه از درخت جوز بویا حاصل می‌شود که خواص مسکنی و آنتی باکتریال دارد و برای تسکین دندان درد مشهور است. در سال 2002، در مقاله‌ای که در مجله Emergency Medicine Journal به چاپ رسید عنوان شد که جوز هندی به عنوان مواد مخدر مصرف می‌شود.
نوجوانی این ادویه را میلک شیک ترکیب کرد اما دچار گیجی و توهم و سرگیجه شد. در برخی از افراد مصرف بیش از اندازه ی جوز هندی، سبب بی حسی و لمسی در بدن می شود.

دارچین

دارچین ادویه ای بسیار خوشمزه است که در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. دارچین میزان قند خون را پس از صرف غذا کنترل می کند و برای افراد مستعد به دیابت بسیار مناسب است. همچنین کسانی که علاقه ی زیادی به تناسب اندام و کاهش تجمع چربی در بدنشان را دارند، می توانند از دارچین برای رسیدن به این هدف خود برسند.
اما نباید فراموش کنید که مصرف زیاد این ادویه می تواند به برخی از ارگان های بدن آسیب وارد کند. دارچین ارای ترکیبی به نام کومارین است که استفاده ی زیاد آن می تواند به کبد و کلیه آسیب وارد کند.
تا جایی که در سال 2011، این ادویه در لیست ترکیبات معطری قرار گرفت که میزان آن در محصولات غذایی صنعتی نباید بیش از 2 میلی گرم برای هر کیلوگرم باشد.

زردچوبه

تحقیقاتی متعددی صورت گرفته است و نشان داده شده است که دارای خواص ضد سرطانی است. این ادویه مهم می تواند به هضم غذا کمک کند. اما این ادویه منع مصرفی دارد. کسانی که مستعد به سنگ کلیه هستند و یا بیماری های کبدی دارد، برای مصرف زردچوبه نیاز به مشورت با پزشک دارند.
زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که مکن است با داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و برخی داروهای ضدالتهاب تداخل پیدا کند. پس کسانی که از داروهای خاصی استفاده می کنند و بیماری های خاصی دارند، باید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

 

فلفل

فلفل جز ادویه های پر طرفدار است که در بسیاری از غذاهای برای طعم دار کردن استفاده می کنند. اما این ادویه ی خوشمزه را نباید زیاد مصرف کرد، چرا که سبب سوزش معده می شود.
این ادویه سرشار از ماده‌ای به نام کاپسائیسین است که باعث تحرک مری شده و ترشح شیره معده را زیاد می‌کند. پس اگر ریفلکس معده شما را اذیت می کند، از مصرف بیش از اندازه ی فلفل خودداری کنید. اگر نمی‌توانید غذایتان را بدون چاشنی میل کنید بهتر است از سبزیجات معطری مانند پیازچه استفاده کنید.

زنجبیل

زنجبیل ادویه ای بسیار خوشمزه است که در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه در طب سنتی چینی به خاطر خواص مسکنی که روی مشکلات معده و مشکلات شکمی دارد بسیار استفاده می‌شود.
زنجبیل برای کاهش تهوع و استفراغ بسیار موثر است. اما مانند تمامی ادویه هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، مصرف زیادی زنجبیل هم برای بدن مضر است. افرادی که به طور روزانه داروهای ضدانعقاد (داروهای رقیق کننده خون و برطرف کننده لخته‌های خونی) مصرف می‌کنند باید نسبت به میزان ویتامین K مصرفی روزانه خود حساس باشند چون ممکن است تداخل دارویی ایجاد شود. باید بدانید برخی مواد غذایی و ادویه‌ها مانند زنجبیل حاوی این ویتامین است.

همان طور که مشاهده کردید ادویه ها می توانند برای بدن مفید باشد اما مصرف زیادی در هر چیز مفیدی می تواند برای بدن مضر باشد. بهتر است برای خوش طعم کردن غذاهایی که قرار است بر سر یز غذاخوری قرار دهید، به میزان مناسبی استفاده کنید. البته این ها بدان معنی نیست که باید ادویه را به طور کلی کنار بگذارید، اما بهتر است که در مقدار آن دقت کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند