دریاچه ماهیتابه چیست و کجاست؟

0

تا به کنون درباره ی مناطق عجیب و غریب دنیا زیاد گفته ایم. بسیاری از ماجراجویان با خرید اینترنتی بلیط هواپیما، اخذ ویزای گردشگری به ای مقاصد، سعی دارند تا از تمامی این مناطق دیدن کنند.

اما امروز ما برای کسانی که نه وقت این کار را دارند و نه پولش را، به معرفی یکی از بزرگترین برکه های داغ جهان خواهیم پرداخت که به دریاچه ماهیتابه معروف شده است.

 

دریاچه ماهیتابه

 

این دریاچه دارای آب اسیدی است که در تمام طول سال، درجه حرارتی بین 50-60 درجه سانتی گراد دارد. سطح این دریاچه اسیدی همیشه پوشیده ا بخار ،دی اکسید کردن و گاز هیدروژن سولفید جوشان است.

جالب است بدانید که ای دریاچه ماحصل فوران آتشفاشنی بزرگ است که در سال 1886 فوران کرده است و در نتیجه دریاچه ماهیتابه پدید آمده است. هنگامی که کوه تاراورا فوران کرد و چندین دهانه بزرگ در منطقه ایجاد کرد. این بزرگترین فوران از زمان ورود اروپاییان بود.

این آتشفشان طی 15 سال فوران، چشه های آب گرم بسیاری را در دره وایمانگو پدید آورد. . بزرگترین چشمه آب گرم جهان، چشمه وایمانگو به مدت چهار سال آب داغ را تا ارتفاع حدود نیم کیلومتر به بالا پرتاب می کرد.

همچنین این آبها و ترکیب آنها با آب باران و آب های گرم زیر زمینی، برکه های گرم زیادی را پدید آوردند. دریاچه ماهی تابه یکی از آن هاست و در دهانه اکو قرار دارد.

دریاچه ماهی تابه در یکی از فوران های بزرگ سال 1917 به اندازه و شکل کنونی و نهایی خود رسید . دریاچه ماهیتاب دارای مساحتی به وسعت 38 هزار متر مربع است و میانگین عق آن به 6 متر می رسد. در ادامه ی مطلب از شما دعوت می کنیم به تصاویری از این دریاچه توجه کنید.

 

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

دریاچه ماهی تابه

 

اشتراک:

نظرات بسته اند