دریاچه شورمست

0

در میان تور های ویژه ی مسافرتی، که دربردارنده ی تورهای خارجی بسیاری هستند، تورهایی از سفر به نقاط زیبای کشور خودمان نیز خود  نمایی میکنند. البته ممکن است بسیاری قصد سفر با اتوموبیل خود را داشته باشند و به خانواده در جاده ها راهی سفر به دیدنی های شهرهای مختلف شوند. در ادامه ی این مطلب میخواهیم سفری داشته باشیم به دریاچه ی شورمست در مازندران زیبا.

ایرانگردی با دریاچه شورمست

این دریاچه به همراه روستای هم نامش در جنوب استان مازندران و در جنوب غربی شهرستان سواد کوه، شهر پل سفید واقع شده است.این دریاچه یکی از زیباترین نقاط این منطقه است که امکانات رفاهی ای نظیر قایق سواری، اسکی روی آب و ا قامتگاه ساده ای برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

این دریاچه ی طبیعی، منعکس کننده ی تصاویر زیبایی از کوه های پوشیده شده از درختان است که چشم انداز بی نطیری را خلق میکند. بهتر است بدانید از تهران تا این دریاچه تنها 200 کیلومتر فاصله است و باید از جاده ی فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید.

مساحت این دریاچه ی کوچک 16 هزار متر مربع است و به وسعت آن در جهات شرقی و غربی است و در طولانی ترین نطقه 250 متر طول دارد. در اطراف این دریاچه انواع درختان بسیار تنومندی را مشاهده خواهید کرد که برخی از آنها سر خود را در آب فرو برده اند و برخی دیگر سر به سوی آسمان کشیده اند. آب و هوای این منطقه ترکیبی از کوهستانی و معتدل است و تبدیل به زیستگاهی برای انواع جانوران شده است.

برای اطلاع از سایر نقاط گردشگری اینجا کلیک کنید.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

اشتراک:

نظرات بسته اند