درمان پارکینسون

0

طبق تحقیقات پزشکان بیماری پارکینسون که مانند آلزایمر یک بیماری سنین کهنسالی ست، بیشتر بین مردان دیده می شود تا زنان. و همچنین همانطور که در مورد آلزایمر علت ابتلا مشخص نیست، در مورد پارکینسون که یکی دیگر از بیماری های تخریب مغز و اعصاب است نیز اطلاع دقیق از علت حادث شدن این اتفاق در دست نیست.

پارکینسون

پارکینسون

البته عامل وراثت را نمی توان بی تاثیر دانست، اما باز هم خیلی نمی توان روی این مطلب پافشاری کرد. خوشبختانه امروزه درمان های موثری برای برگرداندن بیماران پارکینسون به زندگی وجود دارد. بیمارانی که پیش از این می باید قید زندگی کردن را می زدند. یکی از موثرترین درمان ها تزریق لوودوپا ست که در بدن تبدیل به دوپامین شده و عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

پارکینسون

پارکینسون

علاوه بر این چند سالی ست که عمل جراحی نیز برای کنترل وبهبود این بیماری در جهان صورت می گیرد، که خوشبختانه در ایران نیز این اتفاق می افتد و تاکنون بیش از 200 بیمار پارکینسون تحت این عمل جراحی قرار گرفته و نتیجه عمل رضایت بخش بوده است.
با توجه به توضیحات داده شده، اگرچه پارکینسون بیماری پر رنجی ست، اما با درمان های موجود می توان آن را تا حد قابل قبولی کنترل کرده و بیمار را به زندگی بازگرداند.

اشتراک:

نظرات بسته اند