درمان دل پیچه و انواع ناراحتی های معده به کمک طب سنتی

0

هر فردی در طول سالیان زندگی بیشترین بیماری هایی که از آن رنج میبرد مربوط به معده می شوند. از یک دلپیچه ساده گرفته تا بیماری هایی جدیتر مثل انواع سرطان ها همگی مربوط به معده می شوند.

راهکارهای بسیاری وجود دارند که زمان مبتلا شدن به دل درد یا نفخ میتوانید بدون مراجعه به پزشک آنرا برطرف کنید. طب سنتی راهکارهای جالبی برای انواع بیماری ها دارد در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

روش های درمان دل پیچه و نفخ

قبل و بعد از غذا کمی نمک بخورید
افراد باید پیش و پس از غذا کمی نمک بخورند. مصرف نمک قبل از غذا به کاهش اسید معده و پس از آن به هضم و ضدعفونی کردن غذا کمک می کند.

آب سیب زمینی خام
افرادی که دچار معده درد و بالا بودن اسید معده هستند می توانند یک عدد سیب زمینی خام را رنده کنند و به مقدار نصف استکان آب آن را به آرامی بنوشند.

درمان دل پیچه

درمان دل پیچه

دمنوش مخلوط معجزه آسا
استفاده از مخلوط دمنوش های زیره سبز، آویشن، نعناع، کاکوتی، رازیانه، شیرین بیان، زنیان و بومادران سبب تقویت معده و دستگاه گوارش می شود. مصرف این ترکیب برای رفع سردی، ترشی و زخم معده، نفخ و دل درد موثر است. همچنین زنان می توانند در 2 تا سه روز نخست عادت ماهیانه روزانه سه لیوان از این معجون را بنوشند.

معجون تسکین معده
مصرف ترکیب دمنوش های بابونه، گل گاو زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه و افسنتین تاثیر بسزایی در تسکین اعصاب معده دارد. افراد برای تهیه این معجون باید مقدار مساوی از این گیاهان را با هم ترکیب و روزانه سه لیوان از آن را میل کنند.

عصاره شیرین بیان
مصرف عصاره شیرین بیان ۱۵ دقیقه قبل از غذا با مقداری آب جوش ولرم برای تقویت معده، کاهش اسید معده و رفع دل درد و دل پیچه موثر است. همچنین مبتلایان به رفلاکس برای رفع مشکلشان باید ۱۵ دقیقه قبل از غذا عصاره شیرین بیان به همراه مقداری آب جوش و پس از غذا یک استکان عرق بومادران بنوشند.

درمان دل پیچه و نفخ با این معجون
مبتلایان به دل درد، دل پیچه و نفخ برای رفع مشکل خود باید از ترکیب آب جوش به همراه عرق نعناع، بارهنگ، گلاب و نبات استفاده کنند. افراد برای تهیه این مخلوط باید سه قاشق غذاخوری عرق نعناع، یک قاشق غذاخوری گلاب و یک قاشق مرباخوری بارهنگ را به یک لیوان آب جوش بیفزایند. نوشیدن این معجون برای افراد کم اشتها نیز مفید است.

اشتراک:

نظرات بسته اند