درمان التهاب روده بزرگ با زنجبیل

0

زنجبیل از گیاهان دارویی با خواص زیاد است که در اکثر خانه ها پیدا میشود. این گیاه از گذشته های دور در طب سنتی آسیایی وجود داشته و ایرانیان نیز به خوبی به خواص در مانی آن آگاه بودند.

برای درمان بیماری های مربوط به معده و روده از زنجبیل استفاده میشود. البته کاربرد های دیگری هم دارد. بعنوان مثال حل مشکل حالت تهوع نیز از دیگر خواص زنجبیل است.

اخیرا نیز محققین روشی یافته اند که توسط زنجبیل التهاب روده بزرگ را درمان میکنند. در این روش پژو هشگران از نانو ذرات زنجبیل برای درمان التهاب روده بزرگ استفاده کرده اند.

دانشمندان در اینم پروژه با استفاده از نانو ذرات زنجبیل به صورت مستقیم روده بزرگ را هدف قرار میدهند. این روش هیچ عوارض جانبی ندارد و بسیار مفید واقع شده است.

این تیم پژوهشی برای ایجاد نانو ذرات زنجبیل، از زنجبیل تازه استفاده کرده و پیش از استفاده از سانتریفیوژ سرعت بالا برای تجزیه آب زنجبیل به ذرات منفرد، این گیاه را در یک مخلوط کن انداخته و به شکل خمیر درآوردند.

خواص زنجبیل

خواص زنجبیل

در روده بزرگ، نانو ذرات زنجبیل تولید پروتئین هایی که موجب شکل گیری التهاب می‌شوند را کاهش داده و در مقابل، به افزایش تولید پروتئین هایی که با نمونه‌های التهاب آفرین مبارزه می‌کنند کمک کرده است.

همچنین، نانو ذرات زنجبیل به کاهش خطر سرطان مرتبط با التهاب روده بزرگ نیز کمک کردند. پژوهشگران امیدوارند در دسترس بودن و غیر سمی بودن زنجبیل، این گیاه را به گزینه خوبی برای معرفی درمانی موثر و ارزان برای بیماری التهابی روده تبدیل کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند