درمان آفتاب سوختگی

0

با توجه به قرار داشتن در فصل تابستان و آفتاب سوزانی که هر روز زیر تابش آن قرار می گیریم، احتمال آفتاب سوختگی برای هر یک از ما وجود دارد.

استفاده از پمادهای سوختگی برای درمان آفتاب سوختگی در بعضی از موارد مفید به نظر می رسد اما روش ها دیگری نیز وجود دارد که به کمک آن ها می توانید از آفتاب سوختگی پیشگیری کرده و یا در صورت مواجه شدن با آن آثار آن را به شکل چشمگیری کاهش دهید.

درمان آفتاب سوختگی به کمک ویتامین D

درمان آفتاب سوختگی به کمک ویتامین D

پزشکان و متخصصان پوست اظهار می کنند که مصرف مقادیر کافی ویتامین D یک راهکار موثر در پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی خواهد بود.

ویتامین D به عنوان یک ویتامین بسیار غنی ست که به افزایش جذب کلسیم نیز کمک می کند و در واقع کمبود ویتامین D موجب عدم جذب کافی کلسیم در بدن می گردد.

البته باید توجه داشته باشید که مصرف ویتامین D می باید با احتیاط صورت بگیرد، زیرا مصرف بی رویه ی این ویتامین می تواند موجب مسمومیت گردد.

ویتامین D موثر در درمان آفتاب سوختگی

ویتامین D موثر در درمان آفتاب سوختگی

ویتامین D آثار آزاردهنده ی آفتاب سوختگی چون خارش، سوزش، و قرمزی را تسکین می دهد. اگر پوست شما در گروه پوست های حساس نسبت به آفتاب قرار داشته باشد، تنها ربع ساعت قرار گرفتن زیر نور خورشید کافی ست تا به علائم ذکر شده رسیده و رفته رفته دچار آفتاب سوختگی گردید.

گروهی از متخصصان در آمریکا در مطالعه روی چندین نفر که دچار آفتاب سوختگی شده بودند دریافتند مصرف میزان بالای ویتامین D ظرف یک ساعت پس از آفتاب‌ سوختگی می‌تواند از ورم و التهاب پوست بکاهد.

طبق گزارش مدیکال نیوز تودی؛ موسسه ملی سلامت در آمریکا اعلام داشته است که: افراد ۱۴ تا ۱۷ ساله باید روزانه به طور میانگین ۶۰۰ واحد بین‌المللی ویتامین D دریافت کنند. این ویتامین به طور طبیعی در برخی خوراکی‌ها همچون ماهی چرب، پنیر و تخم مرغ وجود دارد هر چند منبع اصلی ویتامین D نور خورشید است.

اشتراک:

نظرات بسته اند