دبی فریم، بزرگترین قاب عکس جهان

0

همواره دو کشور در جهان شگفتی سازاند یکی چین به خاطر اینکه در کمتر از یک روز می تواند بدل هر چیزی را بسازد، در توانایی چین برای ساخت هر چیزی شک نکنید! دیگری دبی است که همیشه عجیب ترین ها را می سازد.

اگر فکر می کنید که دبی یک بار گشته اید و دلیلی برای خرید تور دبی نوروز ۹۷ ندارید باید گفت یک بار هم دبی را از داخل فریم ببینید!

جدیدترین جاذبه گردشگری شیخ نشین خلیج فارس، دبی فریم بزرگترین قاب عکس دنیا است که در پارک زعبیل ساخته شده است. این جاذبه غول آسا آنقدر شگفت انگیز است که به خاطرش یک بار دیگر دبی بروید.

دبی فریم نام جدیدترین جاذبه گردشگری دبی است که در میان پارک زعبیل (Zabeel Park) ساخته شد. روزنامه معروف گاردین به این سازه که شاهکاری در معماری مدرن به حساب می آید، لقب “بزرگترین قاب عکس در این سیاره” (the biggest picture frame on the planet) را داد و همین موضوع سبب شد تا این ساختمان شهرت بسیاری به دست آورد. در حال حاضر این ساختمان با نام های دبی فریم، برواز دبی و قاب عکس دبی شناخته می شود.

ساختمان دبی فریم

ساختمان دبی فریم

معمولا سران دبی برای ایجاد سازه های عجیب مسابقاتی برگزار میکنند تا بهترین طرح ها را انتخاب کنند. در سال ۲۰۰۹ نیز طرح قاب عکس دبی از سوی فرناندو دونیس ارائه شد که مورد قبول داوران قرار گرفت. دونیس با برنده شدن در این مسابقه جایزه ای برابر با ۱۰۰۰۰۰ دلار (معادل ۴۷۰,۴۰۰,۰۰۰ تومان) را به دست آورد.

نقشه فرناندو برای ساخت سازه ای بی نظیر در دبی، چیزی نبود جز قاب عکسی سر به فلک کشیده. دبی فریم را با این قصد ساختند که به نماد جدیدی برای این شهر تبدیل شود. از مهم ترین علت های شهرت سازه دبی فریم، ایده پردازی آن بود.

گفته می شود که این ساختمان را همچون قاب عکسی با شکوه ساختند تا به مرور از داخل آن بتوانند تماشاگر پیشرفت سریع دبی باشند. تماشای دبی از داخل بزرگترین قاب دنیا ایده ای بود که توانست مسوولان مربوطه را راضی کند تا بودجه کلانی را به ساخت این ساختمان اختصاص دهند.

اینجا یک مجتمع تجاری تمام عیار است و سرگرمی های متعددی در آن وجود دارد. این سازه بزرگ که چهره پارک زعبیل را هم دگرگون کرده است، ۱۵۰ متر ارتفاع و ۱۰۵ متر عرض دارد.

این قاب عکس منحصر به فرد که ساخت آن چیزی در حدود ۲۳۰۰۰۰۰۰۰ درهم امارات (معادل ۲۹۹,۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) هزینه دربرداشت، در روز اول ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی بازگشایی شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند