دانستنی های جالب در مورد مردم ترکیه

0

از مردم ترکیه چه می دانید؟

حتی اگر سفر های داخلی را تجربه کنید و به شهرهای دیگر ایران که زادگاه شما نیستند سفر کنید، مردمانی را میبینید که آداب و رسوم متفاوتی از شما دارند، غذاهای متفاوتی میل میکنند، به لهجه ی متفاوتی سخن می گویند و البته خصوصیات ویژه ای دارند.

این موضوع در ارتباط با مردم سایر کشور ها نیز صدق می کند، مسلما افرادی که هموطن شما نیستند، با شما بسیار متفاوت خواهند بود.

 

آداب و رسوم مردم ترکیه

آداب و رسوم مردم ترکیه

 

با برخی از آداب مردم ترکیه آشنا شوید.

 

 

وضعیت جغرافیایی و موقعیت قرار گیری یک کشور با آداب و رسوم مردم آن کشور رابطه ی مستقیم دارد. در مورد کشور ترکیه هم وضع به همین منوال است.

مردم ترکیه به دلیل مجاورت با آب و هوای دریای مدیترانه ذاتا مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند. آنها همواره احترام به بزرگتر را در نظر دارند و سعی می کنند از این قانون تخطی نکنند.

اگر چه قرار گرفتن قسمتی از آن در اروپا باعث غیر رسمی تر شدن نحوه ی صحبت مردم کشور ترکیه و بخصوص استانبول شده است اما هنوز هم آداب و رسوم قدیمی خود را حفظ کرده اند .

برای مثال در ازدواج ، زن پس از ازدواج ،فامیلی همسر خود را می گیرد. در خانواده ها مرد همچنان مدیر است و در مورد دخترهایی هم که ازدواج می کنند رسم قدیمی ای وجود دارد که تا کنون نیز اجرا می شود.

دخترها، اسم خود را در کفشی که قرار است عروس بپوشد می نویسند. اگر بعد از درآوردن کفش عروس نامی پاک شده باشد یعنی آن فرد عروس بعدی است.

رسوم زیاد و قدیمی ای وجود دارد که از گذشته تا کنون همچنان پابرجا مانده است. اگر شما هم به فرهنگ ها و سنت ها علاقه دارید پیشنهاد می شود تور ترکیه را از دست ندهید.

 

آداب و رسوم مردم ترکیه

آداب و رسوم مردم ترکیه

اشتراک:

نظرات بسته اند