خوراکی های ضد سرطان

3

سرطان بیماری مهلک و بعضا کشنده ای ست که به صورت کاملا موذیانه به اندام های مختلف بدن انسان هجوم آورده و می تواند در مدت زمان کوتاهی به مرگ منجر شود.
امروزه روش های درمانی مختلفی برای مبارزه با سرطان در دست است که کما بیش می توانند در مهار این بیماری موثر باشند.
اما خوراکی های طبیعی نیز نقش تعیین کننده ای در پیشگیری و درمان انواع سرطان ها بر عهده داشته و اگر علم و آگاهی کافی نسبت به گروه مواد غذایی موثر در مبارزه با سرطان داشته باشیم؛ با گنجاندن آن ها در برنامه ی غذایی خود می توان تا حد قابل توجهی با این بیماری دردناک مواجه کرد.

میوه ها و سبزیجات رنگی

گروه  میوه ها و سبزیجات رنگی دارای انواع آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضد سرطان هستند. اما توجه داشته باشید که برای خوردن میوه ها و سبزیجات در صورتی که بخواهند به عنوان یک عامل ضد سرطان ظاهر شوند، حتما باید این مواد طبیعی را به خوبی شسته و از شوینده های از بین برنده ی سموم استفاده نمایید. امروزه تنها شستن میوه و سبزیجات با آب کافی نبوده و به دلیل استفاده از انواع کودهای شیمیایی و آلودگی آب و خاک، حتما باید از شوینده های مخصوص سبزیجات استفاده نمایید.

سبزیجات و میوه های رنگی

سبزیجات و میوه های رنگی

خداحافظی با فست فودها

بیشتر ما علاقه ی زیادی به خوردن انواع فست فودها و دیگر غذاهای فرآوری شده داریم. اما اگر به درستی نسبت به بلایی که این غذاها بر سر بدن انسان می آورند، آگاهی داشته باشیم، دیگر نه تنها علاقه ی خود به چنین غذاهایی را از دست می دهیم، بلکه از آن ها نفرت نیز پیدا می کنیم. انواع غذاهای فست فودی و به خصوص غذاها نمک سود شده در ابتلا به سرطان های مختلف مثل یک ضامن عمل کرده که با بی ملاحظگی آن را کشیده ایم.

خداحافظی با فست فودها

خداحافظی با فست فودها

چای سبز

سعی کنید حتما در برنامه ی غذایی روزانه ی خود دو یا حداقل یک فنجان چای سبز دم کرده بنگنجانید. بر اساس تحقیق دانشمندان مصرف چای سبز دم کرده می تواند به کوچک کردن سلول های سرطانی و به نوعی مبارزه با آن ها فوق العاده کمک کند.

چای سبز

چای سبز

انگور را فراموش نکنید

انگور و به خصوص انگور بنفش و قرمز در شمار میوه های دارای حجم زیادی آنتی اکسیدان قرار داشته و به شدت ضد سرطان می باشد. استفاده از انگور برای زنان باردار بسیار توصیه شده، اما این موضوع تعمیم به تمام انسان هایی دارد که علاقه مند به داشتن بدنی سالم و زندگی طولانی هستند.

انگور قرمز و بنفش

انگور قرمز و بنفش

نه همیشگی و قاطعانه به الکل

برای این که ریسک ابتلا به سرطان را در خود کاهش داده و به خصوص از سرطان های سینه در خانم ها و پروستات در آقایان دوری کنید، بهتر است برای همیشه یک “نه” بزرگ به الکل و انواع نوشیدنی های الکی بگویید.

نه به نوشیدنی الکلی

نه به نوشیدنی الکلی

لوبیا

لوبیا که اتفاقا یکی از حبوبات بسیار خوشمزه محسوب می شود، خواص ضد سرطانی فوق العاده ای داشته و زمینه ی بدن برای ابتلا به سرطان را خنثی می سازد. تا جایی که می توانید و مزاجتان اجازه می دهد در هفته از لوبیا استفاده کرده و این ماده ی غذایی مقوی و خوشمزه را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

لوبیا

لوبیا

زردچوبه، فلفل سیاه، زنجبیل

یک پزشک چینی که تاکنون موفق به درمان بیش از 40 بیمار سرطانی شده، فرمول معجزه آسایی از زردچوبه، زنجبیل و فلفل سیاه را پیشنهاد می کند. این پزشک چینی معتقد است که با مصرف روزانه یک قاشق چایخوری زردچوبه، نصف قاشق چایخوری زنجبیل و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه که با هم مخلوط شده اند، می توان از ابتلا به هر سرطانی پیشگیری کرد.

زردچوبه

زردچوبه

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. با این هوای آلوده هر دردی میاد سراغ ادم سرطان خیلی زیاد شده خدا رحم کنه

  2. واقعا تغذیه تو این شرایط که همه در معرض عوامل سرطان زا هستیم میتونه در جلوگیری از ابتلا به سرطان کمک شایانی کنه. ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

  3. وای خیلی زیاد شده اصلا آدم میشنوه در بین اطرافیان ترس عجیبی میاد سراغ آدم خدا بخیر کنه