خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم!

0

در حالی که نارضایتی از قیمت خودرو و کیفیت آن بین مردم بالاتر رفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از عدم وجود خودروی غیر استاندارد در کشور سخن گفته است!

استاندارد های چالش برانگیز سازمان ملی استاندارد، خودرو سازان را طوری تحت فشار قرار داده که دیگر برای سنجش کیفیت یک خودرو نیاز به بهترین شرکت صدور گواهینامه ایزو نیست. همینکه یک خودرو تمام استاندارد های ملی کشور را داشته باشد کفایت می کند.

بنا به گفته سردار تقی مهری؛ در کشور 22 میلیون خودرو در حال ترد هستند و سالانه بیش از 1.5 خودرو به این تعداد افزوده می گردد. با این حال هیچ خودروی غیر استانداردی در کشور نداریم!

طبق گفته سردار مهری؛ در سال 1384 تعداد کل خودروهای کشور حدود 7 میلون دستگاه بوده اما امروز این رقم به 22 میلیون دستگاه افزایش یافته است. که این رشد صعودی افزاش ترافیک را در پی داشته است.

عدم وجود خودروی غیر استاندارد در کشور

عدم وجود خودروی غیر استاندارد در کشور

علاوه بر آن هم اکنون 11میلیون و 800 هزار دستگاه انواع موتورسیکلت در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که این رقم در سال 1384 در حدود سه تا چهار میلیون دستگاه بیشتر نبود.

سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور معتقد است با وجود تعداد بالای خودرو در کشور خودروی غیر استانداد نداریم و با توجه به افزایش هر روزه تقاضا و نیز طبق بررسی های انجام شده هر ساله استفاده از وسایل نقلیه در حال افزایش است و به هر میزان که ظرفیت افزایش تولید بالاتر رود در مقابل، تقاضا نیز بیشتر خواهد شد.

به هر تعداد که تعداد خودرو افزایش یابد به همان میزان هم مرگ و میر جاده ای افزایش می یابد. کاهش جانباختگان تصادفات اگر بخواهد به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد نیازمند عزم و همت ملی است. در این ارتباط باید استاندارد خودروها افزایش یافته و 5400 نقطه حادثه خیز سطح کشور که 3400 نقطه آن مربوط به خارج از شهرهاست بر طرف شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند