خودروسازان اروپایی در ایران خواهند ماند

3

با در نظر گرفتن این که برجام از سوی آمریکا لغو شده است و به اضافه ی آن این کشور تحریم های ایران را به حالت اولیه برگردانده و نیز تحریم های ثانویه هم برای دیگر کشورهای جهان که به ایران در دور زدن تحریم ها کمک کرده و یا مبادلات تجاری و اقتصادی با ایران داشته باشند، در فهرست تحریم های ظالمانه آمریکا قرار گرفته است.

تداوم حضور شرکت های خودروساز اروپایی در ایران

تداوم حضور شرکت های خودروساز اروپایی در ایران

اما در راستای حفظ برجام که از سوی اتحادیه ی اروپا برای آن تلاش می شود، قرار بر این شد که این اتحادیه با اخذ سیاست هایی به حمایت از شرکت های اروپایی سرمایه گذار در ایران بپردازند.

شرکت های خودروسازی اروپایی از جمله ی این شرکت ها هستند که پس از توافق برجام به سرمایه گذاری در ایران روی آوردند. اکنون گمانه زنی ها و جلسات برگزار شده حاکی از آن است که با وجود خارج شدن امریکا از برجام این شرکت ها همچنان به توافق خود برای همکاری با ایران ادامه خواهند داد.

محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این خصوص گفت: با توجه به تدابیر اندیشیده شده خروج آمریکا از برجام تاثیری بر همکاری‌های خارجی صنعت خودرو از جمله با خودروسازان اروپایی نخواهد گذاشت.

وی به خبرنگار خبرگزاری ایسنا توضیح داد: صنعت خودروی ما ارتباطی با صنعت خودروی آمریکا نداشت که بخواهد از اقدام این کشور متاثر شود.
صالحی نیا با اشاره به حفظ برجام و روابط با اروپا با وجود خروج آمریکا افزود: در این زمینه کشورهای اروپایی تاکید کرده‌اند که به روابط اقتصادی با ایران ادامه خواهند داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان ساخت: بنابراین هیچ مشکلی در قراردادهای خارجی صنعت خودرو وجود ندارد و این همکاری‌ها ادامه خواهد یافت.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تمام قراردادهای خارجی منعقد شده با خودروسازان خارجی طبق برنامه از پیش تعیین شده در حال انجام است.

او بیان داشت: براساس تجربه‌ای که از گذشته وجود داشت در قراردادهای جدید صنعت خودرو موارد لازم برای عدم قطع همکاری خودروسازان خارجی از جمله از بعد سرمایه‌گذاری آنها در نظر گرفته شده است.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. بشنو باور نکن. من که باورم نمی شه. حالا دونه دونه اینا می رن . هر کدوم به یه بهانه ایی. آقا واردات را ببندید.