خواص چای ترش

6

چای، این نوشیدنی آرامش بخش در طعم های مختلفی تهیه می شود. چای ترش که یکی از انواع چای ها است، از کاسچه‌های گل گیاه بامیه تهیه می شود و رنگ قرمز تندی به چای می بخشد. طعم ترش آن هم مانند رنگش دلپذیر است و منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است و برای سلامتی فایده ی زیادی دارد.

برخی از شواهد نشان داده است که چای ترش به کاهش وزن کمک می کند، ضمن آنکه کلسترول خون و فشار خون را پایین می آورد.

طی مطالعه ای که روی تعدادی از افراد چاق صورت گرفت، نشان داده شد که مصرف چای ترش سبب کاهش دور کمر، کاهش نسبت کمر به باسن و کاهش چربی بدن شد. البته اگر با این چای شیرینی مصرف شود، کالری اضافی به بدن واد می کند و کاهش وزن را بی اثر می کند.

آیا نوشیدن چای ترش بی خطر است؟

رنگ قرمز کاسچه‌های گل بامیه از گروهی از آنتی‌اکسیدان‌ها به نام آنتوسیانین‌ها ناشی می‌شود. آنتوسیانین‌ها عامل طیف‌های رنگ قرمز، آبی و بنفش در میوه‌ها و سبزی‌ها هستند. آنتوسیانین‌ها خاصیت ضدالتهابی داشته و فعالیت ضد سرطانی دارند.

مطالعات نشان داده است که عصاره ی این چای مقدار کمی سم دارد اما اگر در حد متعادل مصرف شود برای بیشتر افراد بی خطر است. مطالعه‌ای در سال 2014 نشان داد دوزهای 300 میلی‌گرم در روز طی یک دوره‌ی سه ماهه، تأثیرات منفی روی کبد دارد.

همچنین باید گفت که عصاره ی گل بامیه در دوزهای بالا می تواند به کبد آسیب وارد کند و در صورتی که داروی فشار خون مصرف می کنید، باید قبل از نوشیدن این چای با پزشک خود مشورت کنید.

خواص چای ترش

خواص چای ترش

 

در کل چای ترش این خواص را دارد:

خواص چای ترش چیست؟

– چای ترش فشار خون را پایین می آورد
– چای ترش می تواند کلسترول خون را کاهش دهد.
– چای ترش خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی دارد
– چای ترش به کاهش ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی، چاقی و دیابت نوع دوم کمک می کند.

اشتراک:

6 دیدگاه

  1. حالا جدای از خواصش خیلی هم خوشمزه ست. من خیلی دوست دارم . برگاش بعد از این که دم می شه خییلی قشنگ می شن

  2. دقت کرده باشین خیلی از خوراکی ها رو می گن که خاصیت ضد سرطانی دارن که هر روز هم داریم مصرفشون می کنیم. پس چرا بازم این همه آدم سرطان می گیرن؟!!