خلافی خودرو اعتراض یا قسط بندی

0

اگر پس از استعلام خلافی خودرو متوجه مبلغ غیر عادی ای شدید که اطمینان دارید که شما مرتکب این جرایم نشده اید پلیس راهنمایی رانندگی امکان اعتراض نسبت به خلافی خودرو را قرار داده است.در ابطه با ثبت جرایم و محاسبه ی آن نیروی انتظامی نهایت دقت را به کار می برد.حتی امکان اشتباه دوربینهای راهنمایی و رانندگی بسیار کم است.اما گاهی اشتباهاتی پیش می آید که راننده پس از گرفتن آنلاین یا تلفنی و یا پیامکی خلافی خودروی خود متوجه آن می شود.در این صورت راننده مجبور به پرداخت جریمه نیست و می تواند نسبت به آن اعتراض کند.اما چگونه؟

چگونه نسبت به  خلافی خودرو  اعتراض کنیم؟

در چنین شرایطی اگر نسبت به قبض جریمه ی خود اعتراض داشته باشید باید به به مرکز اجرائیات منطقه و یا  شهرستان محل سکونت خود مراجعه کرده و موضوع  شکایت خود را در منطقه مطرح کنید.خوشبختانه اینگونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.
اما اگر نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشید باید ابتدا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و اعتراض خود را ارائه بدهید.درخواست شما از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال شده و  اجرائیات  طبق قانون حداکثر ظرف  24 ساعت  موضوع را رسیدگی و پاسخ می دهد.خوشبختانه در این موارد درخواست شما ظرف کمتر از چند ساعت رسیدگی شده و پاسخ آن داده می شود.

اما مواردی نیز وجود دارد که راننده ی محترم خواسته یا ناخواسته مرتکب تخلفاتی شده است که از دید دوربینها و نیروی پلیس پنهان نماند است.در این شرایط فرد پس از استعلام خلافی خودرو متوجه میلیونها جریمه می شود که پرداخت یک جای آن کمی غیرممکن می شود.در این صورت راننده می تواند پرداخت جریمه را اقساطی کند.

چگونه پرداخت خلافی خودرو را افساطی کنیم؟

در این شرایط امکانی وجود دارد کهمی توانید بخشی از تخلفات را در یک مرحله پرداخت کرده  و پرداخت باقی آنرا  به مراحل بعدی موکول کنید.نیروی انتظامی این امکان را برای افرادی قرار داده است که قادر به پرداخت یک جای قبض جریمه نیستند.
برای این منظور صاحب خودرو  باید وارد سایت راهور 120 شده و به بخش استعلام مراجعه کند..در این بخش درگاهی به نام پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا  موردی مبلغ تخلفات در آن قرارد داده شده است. در این بخش فرد می تواند نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان مالی خود اقدام کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند