خطراتی که شارژ 100 درصدی باتری گوشی دارد!

0

کاربران موبایل زمانی که باتری گوشی شان کاملا شار است حسابی لذت می برند و بسیاری از افراد برای همین موضوع عادت دارند شب موقع خواب گوشی را به شارژ می زنند تا صبح با دیدن شارژ 100 درصدی به وجد بیایند. اما پژوهشگران چنین کاری را به هیچ وجه توصیه نمی کنند.

تصور بر این است که شارژ کامل گوشی تا حدی استرس معتادان به موبایل را کاهش می دهد. اما از طرفی این کار تا حدودی ترسناک است اگر از عمق ماجرا با خبر شوید.

گروهی از پژوهشگران معتقدند وقتی باتری گوشی به صورت کامل شارژ شده باشد گاز بیشتری نسبت به باتری که 50 درصد شارژ دارد، متصاعد می کند.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیق جدیدی که در دانشگاه شینگ هوای چین انجام شده است، دانشمندان چینی معتقدند در بین این گاز ها مونوکسید کربن علاوه بر آلودگی محیط زیست، اثر مخرب بیشتری بر روی پوست و چشم انسان دارد.

سال ها است که گوشی های موبایل تکیه گاه خود را باتری های لیتیوم یون/پلیمر قرار داده اند و اگر چه این تکیه گاه ارزش های وجودی بسیاری دارد، اما گاهی این نوع شارژ مخاطراتی را برای موبایل ایجاد می کند. درواقع باتری ها هم عمری دارند که با پایان آن دیگر مانند گذشته سرویس نمی دهند.

خوشبختانه این پایان علائمی دارد که با آگاهی از آن به سرعت و سهولت می توانیم سلامت باتری را بسنجیم. اما اگر عادت دارید که از گوشی های خود به طور مدام استفاده کنید حتما بارها با مشکل خالی شدن باتری به طور کامل روبه رو شده اید.

به طور سالانه حدود 2 میلیارد دستگاه گوشی در سطح جهان تولید می شوند و یافته جدید دانشمندان زنگ خطر در این زمینه را به صدا در آورده است.

شارژ 100 درصدی باتری گوشی

شارژ 100 درصدی باتری گوشی

خطرات متعدد شارژ 100 درصدی باتری گوشی

داغ شدن باتری، انفجار گوشی ، خطر آتش گرفتن گوشی همگی از خطراتی هستند که امکان دارد در شارژ 100 درصدی رخ دهد.

در تحقیقی که در این زمینه، انجام گرفته بر روی بیش از 20000 باتری لیتیوم یونی آزمایش حرارت انجام شده که پس از انفجار آن ها دانشمندان متوجه متصاعد شدن مقادیر زیادی از گاز های سمی در فضا شده اند.

پژوهشگران امیدوارند با علم به این خطر بالقوه، کارشناسان امر راهی برای غلبه بر این معضل خطرناک بیایند تا جان انسان ها بیش از این در معرض این خطر خاموش نباشد.

پژوهشگران میگویند بهتر است گوشی را قبل از رسیدن به شارژ 100 در صدی از شارژر جدا کنید. و همچنین نگذارید گوشی بر اثر کمبود شارژ باتری خاموش شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند