خروج خودروسازی ایران از شرایط بحرانی

0

در یک سال گذشته شاهد این بودیم که شرکت های خودرو سازی ایرانی قرار داد های متعددی با خودرو سازی های مطرح جهان بستند و اینک ثمره این قرارداد ها را می بینیم.

در زمانی که ایران در دوران تحریم همه جانبه به سر میبرد خودرو سازی ایران تقریبا به طور کلی با شکست مواجه شده بود و راهی پیش رو نمیدید اما در شرایط پسا برجام شرایط به نفع خودروسازی داخلی تغییر کرد.

خودرو سازان ایرانی تا پیش از این به جایی رسیده بودند. که فقط به وارد کردن خودرو اکتفا می کردند. اما در یک سال اخیر شاهد تولید خودروهای جدید در ایران هستیم.

هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو در این رابطه گفت: در چند سال گذشته امکان همکاری با هیچ یک از خودرو سازان خارجی را نداشتیم و تحریم ها ما را مجبور به ورود خودرو های خارجی کرده بود.

اما امروز به جایی رسیدیم که هیچ شرکت خودروسازی نیست که تمایل به همکاری با ایران نباشد!

شرکت هایی که تا پیش از این برای همکاری با آنها باید نامه نگاری و مذاکره زیادی می کردیم. اینک برای همکاری با خودروسازان ایران پیش قدم شده اند.

همچنین او خبر از تولید خودروی جدید محصول مشترک ایران خودرو و پژو داد. خودروی پژو 301 و 208 دیگر محصولاتی هستند. که قرار است با همکاری ایران خودرو و پژو ساخته شوند. و حتی در خارج از مرزهای ایران به فروش برسند.

خودروی پژو 2008 هم که طبق قرار قبلی به روی خط تولید انبوه رفته و به زودی در قیمتی بین 90 تا 100 میلیون در اختیار هموطنانمان قرار می گیرد.

این خودرو  در کلاس کراس اوور طراحی شده و از نظر کیفیت در بین خودرو های لوکس جای دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند