خاص ترین مساجد جهان

0

کلیساهای باشکوهی در سراسر جهان و به خصوص کشورهایی چون اروپا و اسپانیا دیده می شود که هر یک یادآور یکی از ادوار تاریخی بوده و برای ساخت و ساز برخی از آن ها چیزی بیش از یک قرن زمان صرف شده است.

اما در این مطلب قصد داریم به سراغ برترین مساجد جهان و نمای خاص آن ها برویم.

مسجد جنه در کشور مالی

مسجدی در شهر جنه در کشور مالی وجود دارد که از خاک رس ساخته شده و در نوع خود بزرگترین مسجد خاکی جهان به شمار می رود. این مسجد در لیست میراث جهانی یونسکو رده ای را به خود اختصاص داده است.

مسجد جنه

مسجد جنه

مسجد قل شریف در روسیه

مسجد قل شریف که در تور مرداد روسیه می توانید به بازدید از آن بروید، در شهر قازان قرار داشته و بزرگترین مسجد در سراسر روسیه محسوب می شود. این مسجد که در دو طبقه ساخته شده با داشتن گنبد 39 متری و چهار مناره ی 57 متری یک مسجد بزرگ و باشکوه به نظر می رسد.

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف

مسجد ملک فیصل در پاکستان

ملک فیصل در شهر اسلام آباد پاکستان، چهارمین مسجد بزرگ جهان محسوب شده و بزرگترین مسجد در سراسر پاکستان نیز می باشد. در این مسجد تا 75 هزار نفر جای می گیرند.

مسجد نصرت جهان دانمارک

مسجد نصرت جهان اولین مسجدی ست که در شهر کپنهاگ در کشور دانمارک بنا شده و سال ساخت آن به سال 1967 میلادی باز می گردد.

مسجد نصرت جهان

مسجد نصرت جهان

مسجد الشیخ زیاد بن سلطان آن نهیان در دبی

با تور دبی مرداد 96 می توانید به این مسجد که بزرگترین قبه را در جهان دارد، رفته و از بنای باشکوه آن دیدن نمایید. مسجد الشیخ زیاد بن سلطان آل نهیان دارای 57 گنبد می باشد.

مسجد الشیخ زیاد بن سلطان

مسجد الشیخ زیاد بن سلطان

مسجد مرمرین مراکش

مسجد مرمرین یا همان مسجد حسن ثانی، مسجدی خاص و منحصر به فرد در کشور مراکش است که بلندترین مناره های جهان به ارتفاع 210 متر را داراست.

مسجد مرمرین مراکش

مسجد مرمرین مراکش

مسجد سلطان عمر علی سیف الدین در برونئی

در بندر سری بگاوان در برونئی، مسجد با معماری اسلامی ایتالیایی به نام مسجد سلطان عمر علی سیف الدین وجود دارد که روی یک تالاب مصنوعی ساخته شده است.

مسجد سلطان عمر علی سیف الدین

مسجد سلطان عمر علی سیف الدین

مسجد جامع رییکا

مسجد جامع شهر ریککا، در کشور کرواسی دومین مسجد بزرگ مناره دار جهان به شمار می رود.

مسجد جامع رییکا

مسجد جامع رییکا

مسجد کریستال در مالزی

مسجد کریستال در پارک میراث اسلامی جزیره ی وان من را در تور مرداد 96 مالزی می توانید مشاهده نمایید. این مسجد در فاصله ی سال های 2006 تا 2008 میلادی ساخته شده و در تمام جهان شهرت زیادی به هم زده است.

مسجد کریستال مالزی

مسجد کریستال مالزی

اشتراک:

نظرات بسته اند