حل مشکل کند شدن گوشی اندروید

0

گوشی های هوشمند روزهای اولیه راه اندازی خیلی سرعت خوبی دارند و تقریبا هر دستوری را بدون تاخیر انجام می دهند. پس از مدتی سرعت عملکرد گوشی پایین می آید و برنامه ها با تاخیر باز می شوند. شاید فکر کنید گوشی شما فرسوده شده اما چنین نیست و با چند کار ساده می توانید آنرا به روزهای اوجش بازگردانید.

گوشی را ریست کنید!
شاید به نظر بیاید ریست کردن هم مانند خاموش و روشن کردن است و هیچوقت این کار را انجام ندهید اما این گزینه را برای همین روزها گذاشته اند! شما هر کاری که می کنید تاریخچه ای از آن در قسمت کش حافظه پنهان ذخیره می شود. با ریست کردن همه این فایلهای بیهوده از بین می روند و دوباره دستگاه کارش را آغاز می کند. ریست کردن مرتب برای هر دو سه روز یک بار میتواند جان تازه ای به گوشی تان ببخشد.

حل مشکل کند شدن گوشی اندروید

حل مشکل کند شدن گوشی اندروید

حذف فایل های حجیم
معمولا حجیم ترین فایلها مربوط به فیلم های با کیفیت دوربین می شوند. اگر بیش از اندازه حافظه دستگاه را پر کنید به صورت خودکار سرعت گوشی پایین می آید بهتر است این فایلهای حجیم را به رایانه انتقال دهید و از گوشی حذف کنید.

پاک کردن CACHE
پاک کردن کش راه حل دیگری است که برای قدرتمند شدن گوشی پیشنهاد می شود. برای این مهم به Setting رفته و در قسمت Storage بدنبال Cached data بگردید و با تپ کردین روی این گزینه به راحتی فایلهای کش را حذف کنید. سعی کنید از کلینر ها استفاده نکنید تا هم حافظه شما اشغال نشود و ام اینکه از تبلیغات مزاحم در امان باشید.

حذف فایل های اضافی در تلگرام
تلگرام یا اپ های وابسته مثل موبوگرام روی هر گوشی ایرانی وجود دارد. این اپلیکیشن به مرور که استفاده می شود حجم زیادی از حافظه پنهان را اشغال می کند. و باعث کند شدن گوشی میشوند. برای پاکسازی فایلهای بیهوده تلگرام به تنظیمات اپ تلگرام رفته و از Cache Setting میتوانید آنها را حذف کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند