حفره امنیتی لنوو، هک شدن اثر انگشت

1

در جدیدترین محصولات الکترونیک قفل های امنیتی بر اساس سیستم بیومتریک بدن انسان همانند اثر انگشت و اسکنر عنبیه چشم و … طراحی می شوند. اما هنوز این فناوری به کمال نرسیده و قابل هک شدن است.

بر اساس گزارش وب سایت Engadget، حفره امنیتی که در نرم افزار مدیریت اثرانگشت چند محصول لنوو کشف شده باعث می شود نفوذگران به راحتی بتوانند این سیستم را دور زده و بدون اجازه مالک به دستگاه دسترسی داشته باشند.

حفره امنیتی موجود در نرم افزار Fingerprint Manager Pro که به طور پیش فرض روی تعداد قابل توجهی از دستگاه های لنوو شامل مدل های ThinkPad، ThinkCentre یا ThinkStation نصب شده باعث خواهد شد سیستم این محصولات از نظر امنیتی، آسیب پذیر باشند.

آن طور که از شواهد امر پیداست، رمزگذاری ضعیف در سیستم مدیریت اثرانگشت کاربر در محصولات یادشده، این فرصت را فراهم کرده تا امکان دور زدن اسکنر تشخیص اثرانگشت و استفاده از گذرواژه کدگذاری شده برای دسترسی بدون اجازه به سیستم مالکان این دستگاه های الکترونیکی فراهم شود.

نکته قابل توجه اینکه ضعف امنیتی یادشده باعث خواهد شد اطلاعات مربوط به ورود کاربران به سیستم و داده های مرتبط با اثرانگشت نیز در اختیار نفوذگران قرار گیرد. لنوو این حفره امنیتی را در به روزرسانی جدیدی که منتشر شده برطرف کرده است.

هک شدن قفل اثر انگشت

هک شدن قفل اثر انگشت

خبر خوب اینکه نرم افزار یادشده تنها روی دستگاه هایی که از ویندوز ۷، ویندوز ۸ یا ویندوز ۸.۱ بهره مند شده اند نصب شده است. به بیان دقیق تر، در صورتی که شما مالک یکی از دستگاه های یادشده هستید و ویندوز ۱۰ را پیش روی خود دارید، نیازی به دریافت این به روزرسانی امنیتی جدید نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که این حفره امنیتی به هکر ها اجازه نمی دهد تا از راه دور و آنلاین به سیستم نفوذ کنند. بلکه باید به صورت فیزیکی به دستگاه دسترسی داشته باشند.

اگر شما هم کابر یکی از این محصولات هستید همین حالا ویندوز خود را آپدیت کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. هه. مطلب جالبی بود. اگر درست بگردن توی تمام فناوری ها همچین باگ هایی پیدا می شه ها