جنگ دنیاها چقدر واقعیت دارد؟

1

یکی از موضوعاتی که همواره ایده ای ناب برای فیلم سازان بوده سناریوی موجودات فضایی است. اگرچه تا کنون کسی موجودات فضایی یا بیگانگان فرا زمینی را ندیده است اما آنقدر قوه تخیل بشر قوی است که بتواند تصاویر فرضی از همسایگان کهکشانی مان بسازد.

فیلم های بسیاری را به مضمون حمله موجودات بیگانه به زمین و یا نبرد زمینی ها با موجودات بیگانه ساخته شده اند. نبرد دنیا ها یا جنگ دنیا ها با نام خارجی (War of the Worlds) نمونه ای از این دست است.

این فیلم که در سال 2005 به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شد. موجودات فرازمینی را خشن تر از قبل و ترسناک تر به تصویر می کشید. موجوداتی که در این فیلم میبینیم بسیار بی رحمند و دائم در حال کشتن انسان ها هستند. و با ماشین های جنگی غول پیکرشان همه جا را ویران میکنند.

این فیلم که نیمی علمی تخیلی و نیمی فاجعه محور است. سناریو ترسناکی از حمله ی موجودات فضایی در حالی که هیچ تماسی بین آن ها و انسان برقرار نشده است را به تصویر می کشد.

این موجودات بیگانه انسان ها را به خاطر خون و بافت بدنش که برای آنها مفید است میکشند و قتل و عام میکنند.

جنگ دنیاها بینندگان را حسابی دچار وحشت میکند. و موجودات فضایی را بسیار قویتر و نیرومندتر از انسان نشان میدهد. بگونه ای که مخاطب در میابد که هیچ شانسی در مقابل چنین مهاجمانی نخواهد داشت.

در فیلم تام کروز که نقش اصلی را بر عهده دارد. سعی میکند که زندگی خود وخانواده اش را نجات دهد و هر لحظه با اتفاقی جدید روبرو میشود که داستان اصلی فیلم را پیش میبرد…

از این دست فیلم های علمی-تخیلی در سینمای غرب به وفور یافت میشود. ناگفته نماند طرفداران اینگونه فیلم ها هم بسیار زیادند و دلیل اصلی ساخت آنها هم همین طرفداران هستند.

روزیاتو با معرفی 14 فیلم ترسناک مربوط به موجودات فضایی مروری بر برترین های این مقوله از فیلم سازی پرداخته که بسیار جالب توجه است. برای خواندن آنها به این آدرس: http://yon.ir/0FtAD مراجعه کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. به نظرم فیلمایی که هالیوود میسازه اصلا هم تخیلی نیستن. همش علمیه فقط چون به آینده اشاره داره و دستگاه هایی تو اونا میبینیم که هنوز اختراع نشدن میگیم تخیلیه. در حالی که میبینیم چند سال بعد دقیقا همون چیزایی که تو فیلم بوده اختراع میشه. اگه به فیلمای قدیمی توجه کنید میبینید که از وسایلی مثل گوشیهای هوشمند امروزی ما استفاده میشه تو فیلم بعد از 15 سال همون چیزایی که فکر میکردیم تخیلیه تو دست بچه هامون میبینیم