جلوگیری از انفجار در صورت داغ شدن گوشی

0

برای یک بار هم که شده تا کنون با داغ شدن گوشی موبایل روبرو شده ایم. این داغ شدن ها گاهی منجر به انفجا می شوند باید خیلی مراقب بود.

داغ شدن گوشی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد همان کاور و ضربه گیری که برای محافظت از گوشی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند دلیلی برای داغ شدن بی مورد گوشی باشد. یا آنکه وجود بد افزار و بازی های سنگین خودشان از دلایل اصلی داغ شدن گوشی هستند.

اگر بنا به هر دلیل متوجه دمای غیر عادی گوشی شدید بهتر است نکات زیر را انجام دهید تا از انفجار احتمالی آن جلوگیری کنید.

تمام برنامه های گوشی را ببندید
نخستین اقدام آن است که باید تمامی عملکرد و فعالیت های درحال انجام گوشی هوشمند خود را غیرفعال و خاموش کنید، به گونه ای که گوشی موردنظر درگیر باز کردن و اجرای هیچ برنامه ای نباشد.

گوشی را خاموش کنید
در مرحله بعد، باید گوشی خود را در اولین فرصت خاموش کنید تا از گرم تر شدن بیش از اندازه دستگاه جلوگیری به عمل آورده شود.

داغ شدن گوشی

داغ شدن گوشی

قاب گوشی را درآورید
در مرحله بعدی باید قاب و کیس گوشی هوشمند خود را به سرعت درآورده و بگذارند دستگاه با جریان هوای خنک و آزاد در ارتباط باشد.

دمای دستگاه را پایین بیاورید
باید گوشی هوشمند خود را در محیطی که گرمای زیادی ندارد، قرار دهند تا دمای بالای آن به شدت کاهش پیدا کند. این بدان معناست که کاربران از قرار دادن موبایل در اماکن گرم نظیر زیر نور آفتاب و مجاورت اجاق گاز شدیدا خودداری کنند.

البته پایین آوردن دمای دستگاه به معنای آن نیست که روی آن سشوار باد سرد بگیرید و یا آن را در یخچال بگذارید، بلکه تنها بدین معناست که آن را در خنک ترین جای ممکن در خانه و محل کارتان قرار دهید و از قرار دادن آن در کنار برخی از وسایل گرمایشی خودداری کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند