جشنواره ای آسیایی در بلغارستان برگزار شد

0

شهروندان بلغاری در طول سال میزبان توریستهای بیشماری از سراسر جهان به خصوص آسیا هستند. قیمت تور بلغارستان تیر 96 برای ما که از ایران سفر می کنیم نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است. باید گفت بلغارستان سرزمینی بسیار زیبا است که کشور نسبتا ارزان قیمتی برای سفر به اروپا محسوب می شود. از این روی مسافران بسیاری از کشورهای آسیایی به این کشور زیبا در جنوب شرق اروپا سفر می کنند. دولت بلغارستان نیز برای شناساندن آسیا به شهروندان مهمان نواز بلغاری، جشنواره ای فرهنگی به نام “آسیا از نزدیک” را در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان برگزار کرده است.

تور بلغارستان جشنواره آسیا از نزدیک صوفیه

تور بلغارستان جشنواره آسیا از نزدیک صوفیه

جشنواره ی آسیا از نزدیک نخستین جشنواره ی فرهنگی آسیایی در کشور بلغارستان است که با هدف آشنایی مردم بلغارستان با فرهنگ و تاریخ آسیا ترتیب داده شده است. این جشنواره با همت سفارتخانه های چین، هند، اندونزی، ایران، پاکستان، فلسطین، سوریه، تایلند، فیلیپین، کره جنوبی، ویتنام و ژاپن و با پشتیبانی وزارتخانه های امور خارجه و گردشگری بلغارستان و شهرداری صوفیه در روز 11ام تیر ماه مصادف با جولای 2017 در بوستانی در شهر صوفیه برگزار شد.
از آنجا که صوفیه شهری توریستی در بلغارستان است و توریستهای اروپایی و آمریکایی نیز بسیار به این شهر سفر می کنند، جشنواره ی آسیا از نزدیک می تواند معرف خوبی از آسیا به شهروندان از سایر کشورهای دنیا باشد.
در این جشنواره ی فرهنگی که ملتهای آسیایی فرهنگ، هنر، آثار تاریخی و غذاهای سنتی خود را به دوستداران فرهنگ آسیایی معرفی کردند، یکی از شرکت کنندگان کشور عزیزمان ایران بود. در این جشنواره غرفه ی ایران به خصوص هنر خوشنویسی ایرانی بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان بلغاری واقع شد.
رایزن فرهنگی کشورمان در این رابطه گفت: در غرفه ی ایران کارگاه هنر خوشنویسی برای دانشجویان زبان فارسی و ایرانشناسی  توسط استاد دکتر رضا شیخ بیکلو از مرکز اسلامی برلین، غذاهای سنتی، نمایشگاه کارگاه صنایع  و هنر دستی و آموزش زبان فارسی، نمایشگاه کتاب و عکس در خصوص اماکن تاریخی و توریستی ایران، وجود داشت که هنگام بازدید معاون رئیس جمهور بلغارستان از غرفه ایران مورد استقبال او قرار گرفت و گفت فرهنگ ایران با قدمت هزاران ساله برای مردم ما  شناخته شده است.
هنگام بازدید معاون رئیس جمهور بلغارستان نام وی از قبل توسط استاد رضا شیخ بیکلو خوشنویس معروف کشورمان به زبان فارسی و هنرخوشنویسی ایرانی نوشته شده و به او تقدیم شد که مورد خوشحالی و شگفتی وی قرار گرفت و در تمام مسیرها لوح فارسی در دستان ایشان بود.
جشنواره های فرهنگی هنری این چنینی می تواند شهروندان دیگر کشورها را برای سفر به ایران بیشتر از گذشته راغب کند که این موضوع می تواند در توسعه گردشگری ایران نیز بسیار تاثیر گذار باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند