جزیره کرت مهد تمدن اروپا

0

در مطلب”سفر به مهد تمدن با تور کشتی کروز یونان“اشاره ای کوتاه به جزیره ی زیبای کرت در یونان کردیم. جزیره ی کرت یکی از جزایر یونان است که در سفر با تور کشتی کروز یونان به گشت و گذار در آن خواهید رفت.
تمامی جزایر یونان از سواحل زیبا و طبیعت خیره کننده ای برخوردار هستند،از این روی سفر با تور کشتی کروز یونان همراه با بازدید از این جزایر بسیار خاطره انگیز خواهد بود.در میان جزایر یونان جزیره کرت با سواحل شنی درخشان و معماری منحصر به فرد بسیار خواستنی است.

جزیره کرت یونان

جزیره کرت یونان

با جزیره کرت بیشتر آشنا شوید

جزیره کرت در لبه ی جنوبی دریای اﮋه در دریای مدیترانه قرار دارد و بزرگترین جزیره ی یونان و 5امین جزیره ی بزرگ دریای مدیترانه شناخته شده است.کرت جزیره ای توریستی است و به دلیل آب و هوای ملایم در طول سال اصلی ترین مقصد گردشگری اروپاییان به حساب می آید.

جزیره کرت یونان در نقشه

جزیره کرت یونان در نقشه

اما کرت به عنوان جزیره ای کهن،مرکز کهن ترین تمدن اروپا است و در افسانه های هومر از آن بسیار یاد شده است.نام قدیمی این جزیره ی باستانی “اقریطس” به معنای جزیره ی بزرگ است و این نام کاملا در خور بزرگترین جزیره ی یونان است.
کرت با آب و هوای ملایم در تمام طول سال میزبان گردشگرانی است که از سراسر دنیا می آیند تا در سواحل شنی آن استراحت کنند.حتی در فصل پاییز هم می توان در کرت به آب تنی و ورزشهای آبی پرداخت.اما اوج شلوغی کرت در تابستان زمانی است که آفتاب و داغ و سوزان می شود.تجهیزات دریایی در سواحل کرت برای گردشگرانی که مایلند به قایق سواری،موج سواری و غیره بپردازند فراهم است.
معماری شهر هم دیدنی است و قدم زدن در کوچه پس کوچه های آنرا لذت بخش می کند.معماری کرت در زمان سلطه ی عثمانیها تحت تاثیر معماری عثمانی قرار گرفت اما الان تنها اثرهای آنرا می توان در گوش کنار شهر پیدا کرد.معماری مدرن جای معماری غثمانی را گرفته است.
در کرت علاوه بر ساحل رویایی با رشته کوههای چشم نواز سرسبز و دره‌های حاصلخیز هم روبه رو می شوید که مناظر خیره کننده ای را به وجود آورده اند.همچنین در کرت می توانید از کلیساهای قرن 14 ، کاخهای سلطنتی و اشیای باستانی در موزه ها دیدن کنید و به تمدن غنی این جزیره بیش از پیش پی ببرید.

جزیره کرت یونان

جزیره کرت یونان

اشتراک:

نظرات بسته اند