جزیره کانگورو در استرالیا چه ویژگی هایی دارد

0

استرالیا کشوری بزرگ و بسیار جذاب است که آرزوی هر فردی سفر به آن و حتی دریافت اقامت است. اگر برای تعطیلات نوروز قصد دارید از این کشور دیدن کنید، با خرید تور نوروز ۹۸ به راحتی می توانید رویای خود را محقق سازید. دریافت ویزای استرالیا کمی سخت به نظر می آید ولی با در دست داشتن تور نوروز ۹۸ می توانید ساده تر خود را به این کشور برسانید. شهر های بزرگ و مدرنی در کشور استرالیا وجود دارد که هر یک به تنهایی دلیل مهمی برای جذب گردشگران دارد. جالب است بدانید که در این کشور ۸۲۲۲ جزیره وجود دارد که ۳۷۴۷ عدد از این جزایر در استرالیای غربی، ۱۹۵۵ جزیره در کوئینزلند، ۱۰۰۰ جزیره در تاسمانی، ۸۸۷ جزیره در منطقه شمالی استرالیا و ۳۴۶ جزیره در استرالیای جنوبی قرار دارند.. حال قصد داریم جزیره ی کانگورو را که سومین جزیره ی بزرگ در استرالیا است را به شما عزیزان معرفی نماییم. این جزیره برای افرادی که به ماجراجویی و سفر های پژوهشی علاقه دارند بسیار جذاب و مهیج می تواند باشد. با ما همراه باشید.

جزیره کانگورو

در جزیره ی کانگورو، حیات وحش با تنوع بسیار بالایی وجود دارد که حتی می توانید تضاد های بی نظری را در این جزیره ببینید. در این جزیره میراث غنی و خوراکی هایی در سطح جهانی پرورش می یابد که برای ماجراجویان و پژوهشگران فرصت بسیار مناسبی است که از این جزیره بازدید نمایند. طول و عرض این جزیره به ترتیب ۱۵۵ کیلو متر و ۵۵ کیلو متر است و با سفر به جزیره کانگورو می توانید به طور کلی خود را از زندگی روزمره دور کنید. در این جزیره کانگورو ها، کوالاها، فیل ها، دلفین ها و پنگوئن ها بدون داشتن محدودیت می توانند گشت و گذار کنند.
جزیره ی کانگورو به علت آن که از سرزمین اصلی ب دور افتاده است، خیلی کم تر دچار تغییر شده است و همین مسئله موجب شده است که محل زندگی مناسبی برای کانگورو ها ایجاد شود. همان طور که می دانید این جزیره از شهر های اصلی به دور افتاده است و همین امر موجب شده است که بیش از نیمی از گیاهان بومی جزیره که مساحت آن ۲۲۵۰ کیلومتر مربع است، حفظ شود. لازم به ذکر است که از ورود خرگوش ها و روباه ها به این منطقه جلوگیری می شود تا هیچ مشکلی ایجاد نشود.

جزیره کانگورو

جزیره کانگورو

وارد جاده های جزیره کانگورو شوید

پیشنهاد می کنیم یک ماشین کرایه کنید و خود را به جاده های جزیره کانگورو برسانید، چراکه می توانید انواع حیات وحش و حیوانات بومی را مشاهده کنید. طول جاده ۱۶۰۰ کیلومتر است. برای اجاره ی خودرو بهتر است به فردگاه بروید، و خودرویی را اجاره کنید و وارد جاده های جزیره شوید. حدود ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه از شرق به غرب و ۴۵ دقیقه از شمال به جنوب جزیره طول می ‌کشد و در نتیجه بخش اعظمی از جزیره را می‌ توانید در طول رانندگی ببینید. در طول رانندگی صخره های بلند، خلیج های آرام، جنگل های انبود و تپه های شنی را می توانید ببینید که همگی جاذبه های طبیعی و بکر این سرزمین هستند.

پارک حفاظت شده خلیج فک

اگر دوست دارید از نزدیک شیر های دریایی را ببینید، بهترین گزینه پارک حفاظت شده خلیج فک است. این پارک در جنوب جزیره قرار دارد و می توانید در آن از مناظر طبیعی دیدن نمایید. با سفر به این پارک می توانید شیر های دریایی را که در این خلیج زندگی می کنند و در دریا مشغول شنا هستند یا حتی در ساحل دراز می کشند را ببینید. بهتر است بدانید که می توانید از روی سکو این حیوانات را ببینید.

شنا در آب های زلال جزیره

اگر زمانی که به این جزیره سفر می کنید، آب و هوا مناسب باشد می توانید وار آب های زلال و شفاف شوید و مشغول به شنا شوید. جلب است بدانید که به غیر از کوسه ها کسی در این آب ها جرات شنا کردن، ندارد. نگران نباشید، چرا که برخی از نقاط این جزیر مثل خلیج وون برای مسافران این امکان را فراهم کرده است که شنا کنند. در جنوب جزیره که در نزدیکی خلیج فک قرار دارد یک روز گرم و آفتابی را همراه با ماهیگیری را تجربه کنید. اگر فکر بستن وسایل پیک نیک را نکرده ‌اید، نگران نباشید زیرا فروشگاه وون جرنال، همبرگرهای خوشمزه ‌ای دارد، با کایاک هم می ‌توانید به آب بزنید و به سمت رودخانه هریت بروید.

بازدید از صخره های شگفت انگیز

در این قسمت می توانید کانگورو های زیبا و فک های دریایی را ببینید. قدمت صخره هایی که در این منطقه وجود دارند به ۵۰۰ میلیون سال می رسد و لازم به ذکر است که باستان شناسان آثار برخورد آب و باد را در آن تشخیص داده اند و این خود سندی محکم بر جذابیت این منطقه به شمار می رود. غروب و طلوع بهترین زمان برای رفتن به این ناحیه است . دقت داشته باشید که از رفتن به صخره ها دوری کنید کنید چراکه موج های ناگهانی می تواند موجب سقوط شما شود.

جزیره کانگورو

جزیره کانگورو

بازدید از شیر های دریایی

پس از بازدید از پارک خلیج فک خود را به شرق جزیره کانگورو برسانید و از شیر های دریایی در پارک ملی فلیندرز دیدن کنید. در این منطقه امکان دیدن بازی و شنای شیر های دریایی وجود دارد و از بین قوس های صخره هایی که در بین باد و آب شکل گرفته است می توانید آن ها را ببینید. جالب است بدانید که حدود هفت هزار شیر دریایی خزدار نیوزیلندی در این منطقه وجود دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند