جدیدترین شیوه درمان افسردگی کشف شد!

0

بر طبق آمار حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج میبرند. در بین کشورها، ژاپنی ها بیشترین آمار خودکشی را دارند که ناشی از افسردگی های شدید است.

تا کنون روش های زیادی برای درمان افسردگی مطرح شده است. از داروهای گیاهی گرفته تا انواع دارو های شیمیایی که در آزمایشگاه تولید میشوند. تا حدی هم موفقیت هایی در این زمینه حاصل شده است.

محققان حیطه افسردگی در جدیدترین یافته های خود به مکمل منیزیم برای درمان افسردگی رسیدند!

به گفته پژوهشگران: افرادی که دچار افسردگی هستند اگر مکمل منیزیم مصرف کنند باعث کاهش علائم افسردگی و اضطراب در آن ها می شود.

برطبق گزارش این تحقیقات؛ استفاده از مکمل های منیزیم در درمان افسردگی های خفیف و قوی تا حد زیادی موثر واقع شود.

امیلی تارلتون پزشک، دانش آموخته علوم بالینی و کاربردی سازی و محقق تغذیه زیستی در مرکز تحقیقات بالینی دانشگاه ورمونت آمریکا و همکاران وی آزمایش بالینی جدیدی در مورد قرص های خوراکی منیزیم برای بهبود افسردگی خفیف تا ملایم انجام داده اند.

یافته های این محققان نشان می دهد مصرف منیزیم در این بیماران موثر و با تجویز داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین قابل مقایسه است. محققان این تحقیق را با کمک ۱۲۶ بزرگسال در بخش های سرپایی درمانگاه ها انجام دادند.

این گروه تحقیقاتی در طی یک آزمایش که 6 هفته به طول انجامید. بر روی 112 نفر شرکت کننده از یافته های جدید خود در باره منیزیم استفاده کردند و در نهایت نتایج آزمایش رضایت بخش اعلام شد.

به گفته تارلتون اقدام بعدی این است که مطالعه یادشده روی تعداد بیشتری از افراد و با تنوع بیشتر انجام شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند