جدیدترین خودروی سایپا، کوییک سایپا

0

جدیدترین مدل خودروی سایپا به نام کوییک سایپا که در واقع همان مدل هاچ بک ساینا ست، با گیربکس اتوماتیک روانه ی بازار می شود.

سایپا کوییک قرار است ارزان ترین خودروی اتوماتیک در بازار خودروی ایران به شمار رود.

علت نام گذاری این خودرو با عنوان کوییک هنوز مشخص نیست، البته سایپایی ها مدعی هستنند که این نامی راحت در تلفظ بوده و چند منطقه در کردستان و هرمزگان نیز به این نام خوانده می شوند.

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

اما به راستی این نام گذاری اتفاق عجیبی ست و در حالی که سایپا کوییک تنها مدل هاچ بک ساینا می باشد، اسم گذاری این خودرو با یک نام کاملا جدید پدیده ای عجیب و غریب به نظر می رسد.

معرفی خودرو سایپا کوییک

چیزی که در تصاویر به نظر می رسد، تفاوت زیادی در نمای جلوی این خودرو با ساینا نشان نمی دهد. تنها در سپر جلو برخی تغییرات برای اسپرت کردن خودرو اعمال شده و دو روف لاین نیز اضافه شده است.

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

در قسمت عقب نیز یک سپر اسپرت مشاهده می شود و چراغ های زیبایی نیز قرار داده شده است.

به علاوه سپر جلوی ساینا ساده تر از سپر جلوی کوییک می باشد.

موتور استفاده شده در خودروی کوییک سایپا همان موتور استفاده شده در تیبا و ساینا یعنی موترو با حجم 1.5 لیتر و قدرت 87 اسب بخار می باشد.

امکانات غیر فنی که روی خودروی کوییک سایپا سوار می شوند را می توان در فهرستی چون نمایشگر 7 اینچی، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، دوربین و سنسور دنده عقب، کروز کنترل، صندلی برقی راننده، خروجی یو اس بی، آینه های برقی و… خلاصه کرد.

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

خودروی جدید سایپا | سایپا کوییک

اگر مدل اتوماتیک این خودرو را سفارش دهید به جای فرمان سنتی هیدرولیک، سیستم فرمان برقی در این خودرو به کار گرفته خواهد شد.

قیمت سایپا کوییک

با توجه به روند بازار خودرو و قیمت گذاری ها، انتظار می رود که قیمت خودروی کوییک سایپا چیزی در حدود 31 تا 35 میلیون تومان بوده و از این لحاظ با خودرو پژو 206 تیپ دو هاچ بک در رقابت تنگاتنگی قرار بگیرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند