جای پارک هم با گوگل مپ پیدا میشود

0

هنگامی که به قصد تهرانگردی از منزلتان خارج میشوید و قصد دارید به یکی از مکان های گردشگری در تهران بروید ، اگر با اتوموبیل خود به قصد حرکت به سمت مسیر مطلوب خود را دارید ، اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند چه چیزی است ؟ قطعا رفتن به مکانی است که در اطراف آن جای پارک به راحتی یافت میشود . این مساله یکی از مهمترین مسائلیست که میتواند روز و شب را به کام افراد تلخ یا شیرین کند . مسلما هیچ کس دوست ندارند تا یک ساعت به دنبال محلی برای پارک اتوموبیل خود وقت بگذارد، حتی برخی از افراد دوست ندارند اتوموبیل خود را در مکان های خلوت پارک نمایند .
آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بعد از مدت ها گشتن به دنبال جای پارک ، به دلیل نبود یک محل مناسب از رفتن به مکانی که در نظر گرفته بودید صرف نظر کنید ؟
فرض کنید به قصد گردشگری ، با اتوموبیل خود راهی مکانی میشوید ، آن هم در یک روز تعطیل . قطعا در حوالی مکان های گردشگری ، تراکم اتوموبیل و ترافیک را شاهد هستید ، بعد از گذراندن وقت در ترافیک ، در نهایت به مکان مورد نظر میرسید . آن وقت است که موضوع مهم جای پارک مطرح میشود . تمام افرادی که برای گردشگری به آن مکان آمده اند  ، به دنبال بهترین جای پارک میگردند . اینجاست که یا جای پارک به راحتی پیدا میکنید و یا اینکه مجبورید مدت ها وقت ، صرف گشتن کنید .
بسیاری از رانندگان که با این مشکل دست و پجه نرم میکنند ، در ذهن خود آرزوی آن را دارند که همیشه در مکان مورد نظر خود یک جای پارک به راحتی یافت شود و یا اینکه قبل از آنکه قصد رفتن به آن مکان را داشته باشند ، از بودن یا نبودن محل مناسب برای پارک اتوموبیل با خبر میشدند . اما به نظر میرسد به لطف دنیای فناوری ، مشکل گشتن برای جای پارک نیز حل شده است . تا چندی پیش ، گوگل مپ ، امکاناتی بی شماری را در اختیار کاربرانش قرار میداد ، محل مورد نظر را روی نقشه نشان میداد ، راه های رسیدن به آن را نشان میداد و همچنین مقدار زمان لازم برای رسیدن به مکان مورد نظر را نیز پیش بینی میکرد .

گوگل مپ جای پارک پیدا میکند

گوگل مپ جای پارک پیدا میکند

اما نسل بعدی گوگل مپ ، قرار است که امکانات ویژه تری داشته باشد و از یک عملکرد جدیدی بهره ببرد که میتوان به هشدار دهنده ی نبود جای پارک در محل مورد نظر اشاره کرد . این برنامه به دنبال فضای خالی برای کاربر نخواهد گشت، بلکه در حقیقت در مورد جای پارک های خالی در مقصد بر اساس زمان روز و مناطق تفریحی یا عمومی نزدیک آن ها اطلاع رسانی می کند. این اطلاعات در صورتی که با منطقه آشنا نباشید، بسیار ارزشمند خواهد بود.
یکی دیگر از امکانات ویژه ای که در به روز رسانی گوگل مپ به آن اضافه شده است این است که این نقشه همیشه به سمت شمال باقی میماند ، و این سبب میشود که در چرخش های ناگهانی و اتفاقی که کاربران را دچار سردرگمی میکند ، دیگر خبر نباشد . البته این اخبار هنوز روی کاغذ هستند و خبری دقیق مبنی بر به روز رسانی گول مپ در دسترس نیست .

اشتراک:

نظرات بسته اند