جایگزین هایی برای روغن نباتی در پخت غذا

0

تقریبا در هر غذایی که مصرف می کنیم رد پای روغن های نباتی پیدا می شود. این روغن ها که هر غذایی را برای خوردن آماده می کنند چندان هم بی ضرر نبوده و گاهی منجر به بیماری های قلبی یا سرطان می شوند.

اینکه اصلا از هیچ روغنی هم استفاده نشود چندان بی خطر نبوده و تنها راه فرار از خطر جایگزینی روغن است نه حذف آن!

چند جایگزین روغن نباتی برای سرخ کردن

کره
حتما هر کدبانویی غذاهایی در منوی هفتگی خود دارد که از کره بجای روغن در پخت آن استفاده کند. همانطور که می دانید کره روغنی مقوی و تا حدی شیرین است. هیچ اشکالی ندارد که به جای روغن نباتی استفاده شود. البته برخی افراد به خوردن کره حساسیت دارند بنابراین سعی کنید در استفاده از کرده دقت لازم را داشته باشید.

روغن ترد کننده شیرینی
روغن تردکنندهٔ شیرینی (چرب مایه، روغن صاف قنادی) یکی از انواع روغن های ساده است که بدون طعم و بو است و می توان به جای روغن های نباتی از آن استفاده کرد. در طبخ بسیاری از غذاها می توان از این روغن استفاده کرد.

جایگزین هایی برای روغن نباتی

جایگزین هایی برای روغن نباتی

مارگارین
مارگارین نیز همانند روغن های نباتی از گیاهان تهیه می شود از این رو می توان از آن بجای روغن نباتی استفاده کرد. مارگارین طعمی شبیه به کره دارد و باید قبل از استفاده حتما خوب ذوب شود!

ماست
اگرچه ماست به خودی خود جزو روغن ها نیست اما استفاده از آن در پخت انواع کیک می تواند موثر باشد. ماست با حفظ طوبت به پخت هرچه بهتر و جلوگیری از خشک شدن غذا کمک می کند. ماست چرب به میزان قابل توجهی چربی در خود دارد.

موز
موز برای تامین رطوبت غذا مفید است. استفاده از موز در هر غذایی جایز نیست چرا که طعم اصلی غذا را تغییر می دهد. استفاده از اسانس و طعم دهنده ها هم به حذف بوی موز کمک می کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند