جاسوسی برنامه های اندرویدی از کاربران

4

متخصصان دانشگاه ییل میگویند اگثر برنامه های اندرویدی در حال جاسوسی از کاربران هستند. این برنامه ها پس از نصب اطلاعات خصوصی آنها را بررسی میکنند!

نگران نباشید همین ابتدا بگویم که سازمان جاسوسی آمریکا یا پلیس بین الملل دنبال شما نیست. و این اپلیکیشن ها که صحبت از آنهاست برای سازمان های جاسوسی کار نمیکنند. بلکه منظور از جاسوسی پی بردن به علایق شخصی تان است تا شرکت ها بدانند شما چه چیزهایی را بیشتر میپسندید تا برایتان تبلیغاتی با همان مضمنون ارسال کنند.

به زبان ساده تر یعنی اینکه اپلیکیشن ها میدانند شما در مقابل چه چیزهایی کمترین مقاومت را دارید!

به نقل از وی تری، بخش اعظم برنامه های اندرویدی حاوی ابزار ردگیری و کنترل فعالیت های کاربران هستند.

شرکت تحقیقاتی فرانسوی Exodus Privacy که با دانشگاه ییل برای انجام پژوهش مذکور همکاری کرده معتقد است. برنامه های اندرویدی از روش های مختلفی برای جمع آوری اطلاعات شخصی بهره می گیرند.

جاسوسی در اندروید

برنامه های اندرویدی از روش های مختلفی برای جمع آوری اطلاعات شخصی بهره می گیرند.

هدف اصلی از این نوع جاسوسی ها شناسایی سلائق و علائق کاربران به منظور ارسال تبلیغات و آگهی های دیجیتال مرتبط برای هر فرد است. از این طریق می توان امید داشت که فرد در برابر تبلیغات یادشده کمتر مقاومت کرده و برای خرید یا استفاده از خدمات پیشنهاد شده اقدام کند.

بر اساس بررسی یادشده از هر چهار برنامه اندرویدی سه برنامه به ابزار ردگیری و کنترل کاربران مجهز هستند و البته بیشتر مشتریان از این امر آگاه نیستند. این مشکل حتی در برنامه های موجود در فروشگاه گوگل پلی نیز وجود دارد و برنامه هایی مانند اسپاتیفای، اوبر، OKCupid و تیندر هم اطلاعات خصوصی کاربران را جمع آوری می کنند.

نکته جالب این است که بسیاری از این برنامه ها از یکی از سرویس های گوگل موسوم به Crashlytics برای جمع آوری اطلاعات مربوط به کاربران بهره می گیرند. برخی از نرم افزارهای اندرویدی حتی می توانند با سواستفاده از حسگرهای گوشی از رفت و آمد و حضور وی در کنار گوشی مطلع شوند.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. برنامه جاسوسی برای خوندن تلگرام دیگران هم هست؟ من بارها به سایت هاییی برخورد کردم که ادعا می کردن این برنامه رو دارن ولی وقتی میر ی داخل خبری نیست

  2. معلومه برنامه رو الکی که رایگان در اختیار کاربر نمیزارن یه اهدافی پشتش هست

  3. این همه هوش و ذکاوت تحسین داره که از هر چیزی به نفع خودشون بهره می برند!!

  4. آقا یه چیزی به من معرفی کنین که بتونم تلگرام شوهرمو هک کنم. خیلی دلمم می خواد بدونم چیا رد و بدل می کنه