جاذبه های گردشگری قونیه

0

تور قونیه به عنوان بهترین تور گردشگری ترکیه آذر 96 مطرح بوده و به خصوص اگر به شاعر بلند مقام ایرانی، مولانا علاقه مند باشید، بازدید از آرامگان این شاعر ایرانی در شهر قونیه برایتان فوق العاده خواهد بود.

آرامگاه و موزه مولانا

در این شهر علاوه بر آرامگاه مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی، می توانید به موزه ای که به نام وی در نزدیکی آرامگاه بوده و در آن آثار و اشیاء مربوط به مولانا شاعر بزرگ ایرانی نگه داشته می شود، رفته و از نزدیک با یادگارهای مولانا آشنا شوید.
در این موزه دست نوشته های مولانا، و برخی آلات موسیقی و آثار هنری مربوط به عصری که وی می زیسته است، را خواهید دید.
مکان فعلی موزه ی مولانا، در زمان حیات وی به عنوان محل زندگی و تدریس این شاعر و عالم مورد استفاده قرار می گرفته است و به همین دلیل موزه را در این نقطه بنا کرده اند.

تور قونیه | آرامگاه و موزه مولانا

تور قونیه | آرامگاه و موزه مولانا

مسجد علاءالدین

یکی از دیگر دیدنی هایی که در شهر قونیه می یابید، مسجد تاریخی به یادگار مانده از دوران سلجوقیان به نام مسجد علاءالدین است. این مسجد روی تپه ای به همین نام بنا شده و ساخت آن به دوران پادشاه سلجوقیان، مسعود اول بازمی گردد.
تپه ی علاءالدین در مرکز شهر قونیه واقع بوده و در واقع این تپه یک سازه ی مصنوعی به شمار می رود. به جز مسجد علاءالدین، یک کاخ قدیمی که بخشی از آن تخریب شده نیز در قسمت شمالی تپه قرار گرفته است.
در فضای اطراف مسجد علاءالدین، مزار افراد مشهوری چون رکن الدین سلیمان دو، قلیچ آرسلان چهار، غیاث الدین کیخسرو سه، قلیچ آرسلان، مسعود یک و… قرار دارند.

تور قرنیه | مسجد علاءالدین

تور قرنیه | مسجد علاءالدین

موزه باستان شناسی قونیه

موزه ی باستان شناسی قونیه در سال 1962 افتتاح شده و در مرز شهر قونیه قرار گرفته است. در این موزه می توانید آثاری از دوران نوسنگی، عصر مفرغ قدیم، عصر مفرغ میانه، عصر آهن کلاسیک، یونان، روم و بیزانس را مشاهده نمایید.
همین طور تابوت های رومی بسیار باشکوه و زیبایی در این موزه وجود دارند که بیش از هر چیزی مورد توجه توریست ها و بازدید کنندگان قرار می گیرند.

تور قونیه | موزه باستان شناسی

تور قونیه | موزه باستان شناسی

موزه ی آنتوگرافی قونیه

موزه ی دیدنی دیگری که در شهر قونیه قرار دارد، موزه ای ست مربوط به لباس ها، کمر، سلاح ها و سکه های باارزش تاریخی. این موزه که موزه ی آنتوگرافی قونیه نام دارد، در جاده ی لارنده قرار گرفته است.

مسجد شمس تبریزی

مسجد شمس تبریزی و تربت شمس در پارکی به همین نام واقع شده، یکی از پرطرفدارترین مکان های دیدنی در شهر قونیه محسوب می شود.

مسجد سلطان سلیم

مسجد سلطان سلیم در شهر قونیه و در نزدیکی موزه ی مولانا واقع شده و زمان ساخت آن به سال 1558 میلادی باز می گردد. مسجد سلطان سلیم یکی از بهترین نمونه های آثار کلاسیک عثمانی در ترکیه می باشد.

موزه ی آتاترک

موزه ی آتاترک در واقع همان خانه ی آتاترک است که در سال 1912 میلادی ساخته شده و مردم قونیه آن را به آتاترک پیشکش کرده بودند. بعدها آتاترک این خانه را به خود مردم اهدا کرده و در سال 1964 میلادی از این خانه به عنوان یک موزه بهره برداری شده و هر چیزی که مربوط به آتاترک می شود، در این موزه نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

موزه آتاترک قونیه

موزه آتاترک قونیه

اشتراک:

نظرات بسته اند