جاذبه های گردشگری در استان مازندران

0

استان مازندران دارای مکان های گردشگری زیادی می باشند که سالیانه مردم زیادی برای گشت و گذار به سوی شهرستان های مختلف مازندران کشیده می شوند. هتلهای مازندران سرتاسر این استان را در بر گرفته اند و اقامت و سفر راحت را برای مسافران عازم استان مازندران آسوده کرده اند. در مطلب زیر به بررسی برخی از مکان های گردشگری در شهرستان های استان مازندران می پردازیم.

تالاب فراخین در نوشهر

دریاچه ی فراخین, دریاچه است که شباهت زیادی به تالاب دارد که یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به حساب می آید. این دریاچه در نزدیکی کندلوس و جاده چالوس قرار گرفته است و در بین جنگل به مکانی کاملا دیدنی و جذاب تبدیل شده است. این دریاچه در فصل های بهار و تابستون بسیار پرآب است.

تالاب فراخین

تالاب فراخین

دریاچه و سد آویدر در نوشهر

دریاچه و سد آویدر در میان جنگل و کوه ها واقع شده است, آنقدر این مکان امن است که می توانید شب را تا صبح در آن سپری کنید. قایق رفتن به میان این دریاچه را ممکن می سازد و حتی می توانید ماهیگیری کنید و از سکوت و آرامش این منطقه لذت ببرید.

سد آویدر

سد آویدر

آبشار آب پری در نور

آبشار آب پری یا آب رویان یکی از مناطق گردشگری در نور است که به علت داشتن هوای پاک و درختان فراوان طرفداران زیادی دارد. این آبشار در 15 کیلومتری جنوب شرقی نور قرار گرفته است.

آبشار آب پری

آبشار آب پری

دریاچه الیمالات در نور

یکی از دیدنی ترین دریاچه های ایران دریاچه ی چمستان است, این دریاچه در وسط جنگل قرار گرفته و در میان مسیری مملو از درختان سر به فلک زده منظره ای را ایجاد کرده که چشم هر بیننده ای را خیره ی خود می کند. سکوت و ارامش این منطقه تکرار نشدنی است. امکانات رفاهی و تفریحی همچون قایق های موتوری و پدالی, امکان ماهیگیری, سوییت, رستوران و کافی شاپ در این منطقه مهیا شده است.

دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات

دریاچه شورمست در سواد کوه

یکی از توریستی ترین نقاط ایران شورمست و درختان کهن سال توسکای اطرافش می باشد. این دریاچه در 5 کیلومتری شهر پل سفید قرار گرفته که درختان تا خود دریاچه پیشروی کرده اند و منظره ی زیبایی را به بیننده هدیه کرده است. آبو هوای خنک و پاک این منطقه جز یکی از نکات مثبت دریاچه شورمست است. دیدن پل ورسک و آبشار تجربه ای به یاد ماندنی و رویایی می باشد.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

آبشار پلنگ دره در شیرگاه

آبشار پلنگ دره در شمال شرقی شیرگاه واقع شده است که زیباترین منطقه در مازندران است. جنگل های این منطقه همچنان دست نخورده و طبیعی باقی مانده است. رودخانه ای با آب زلال و آبشاری 8 متری از دیگر امتیازات مثبت این منطقه می باشد. این منطقه 13 کیلومتر تا پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی فاصله دارد.

آبشار پلنگ دره

آبشار پلنگ دره

پل ورسک در سواد کوه

پل ورسک 77 سال پیش ساخته شده است که قطار های مسافربری از تهران به ساری و از تهران به گرگان از روی این پل می گذرند. این پل مهم ترین شاهکار های شمال ایران است که مرتفع ترین و دیدنی ترین پل شمال کشور شناخته شده است. جالب است بدانید که در ساخت این پل زیبا هیچ گونه سازه ی فلزی به کار نرفته است و مصالح ساخت پل ورسک تنها شن و ماسه و آجر می باشد. ارتفاع این پل 110 متر است و کوه های صعب العبور عباس آباد را به هم متصل می کند. بزرگی و عظمت پل ورسک حیرت آور است. دیدنی های دیگر این منطقه, آبشار و رودخانه ی ورسک است.

پل ورسک

پل ورسک

سد لفور

اگر دنبال مکانی هستید که از دغدغه ها و مشکلات زندگی فرار کنید می توانید به دریاچه ی لفور و یا سد البرز رفته و ساعاتی را در آنجا سپری نمایید. در بالای این دریاچه ارتفاعات آلاشت واقع شده است که سبزی و ابر و مه منظره ای است که فوق العاده خیره کننده می باشد.

سد لفور

سد لفور

اشتراک:

نظرات بسته اند